Aşılama Programına Bir Grup Daha Eklendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafının da yarından itibaren aşılama programına dahil edildiğini duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşılama programına yeni bir grubun daha ekl.

Aşılama Programına Bir Grup Daha Eklendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafının da yarından itibaren aşılama programına dahil edildiğini duyurdu.

s-5418b5f68e6dc46ad599d36ccd26f24ac20f8e
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşılama programına yeni bir grubun daha eklendiğini açıkladı. Koca, "Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler" mesajını paylaştı.

İsraf uyarısı

s-e732aa31aaf1270bafc7de2ceeb644ca71f9f6
Sağlık Bakanı Koca ayrıca BionTech aşısıyla ilgilli "israf" uyarısı yaptı. Her BionTech aşı flokunda 6 doz aşı bulunduğunu hatırlatan Koca, "Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 saat içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER