kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Aşılamada Yeni Dönem Başlıyor; Vatandaş Aşısını Kendi Seçecek

Türkiye'ye getirilen BioNTech aşılarıyla birlikte yeni dönem de başlıyor.

Aşılamada Yeni Dönem Başlıyor; Vatandaş Aşısını Kendi Seçecek

Türkiye'ye getirilen BioNTech aşılarıyla birlikte yeni dönem de başlıyor. 2.8 milyon doz aşı Sağlık Bakanlığı'nın depolarına yerleştirilirken, aşı sırası gelen vatandaşlara seçme hakkı da verildi. Randevu sistemi üzerinden tercihini yapabilecek vatandaşlar, Sinovac ya da BioNTech'i seçebilecek.

s-c040fb1173d6e2f7d3ff907f74aebaed7bd791
Türkiye'ye getirildiği çıklanan BioNTech aşıları da devreye giriyor. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, başarılı bir şekilde yürütülen aşı çalışmalarına BionTech aşısı da dahil oldu. Son sevkiyatlarla toplam 2,8 milyon doza ulaşan BionTech aşıları, özel koşullara sahip Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı depolarına yerleştirildi.Analiz çalışmalarının ardından uygulanmaya başlanacak aşı nisan ayında 4,5 milyon doza ulaşacak. Ayrıca 30 milyon doz için firma ile opsiyonlu anlaşma sağlandı. Firmanın üretim kapasitesinin artmasıyla aşının Türkiye'ye getirilme çalışmaları devam edecek. Aşılar, Sağlık Bakanlığı depolarında saklama koşullarına uygun olarak tasarlanan özel odalarda eksi 80 derecede muhafaza ediliyor.

Vatandaş aşısını seçebilecek

s-e9d2c708c7dfff1fcf679f13eaca099c25e0f0
Daha önceki açıklamalarda, aşının mevcutluğuna göre sırası gelene yapılacağı belirtilmişti. Son gelişmelere göre ise bu tercih vatandaşa bırakılacak. Milliyet'in haberine göre, yarın ilk dozu uygulanacak olan aşıyı vatandaş seçebilecek. Aşılamada sırası gelen vatandaşlar randevu sistemi üzerinden Çinli Sinovac şirketinin geliştirdiği CoronaVac aşısını ya da BioNTech aşısını tercih edebilecek. Öte yandan BioNTech aşılarının sadece hastanelerde uygulanacağı da belirtildi. Koronavirüs Salgınında Korkutan Rakam; Rekor ama Pik Değil - Meteoroloji'den Yağmur, Fırtına ve Kar Yağışı Uyarısı - Stoklar Eritilmiş: Sümer Holding’in Mallarının Diyanet'e Verildiği Ortaya Çıktı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER