Ayasofya'da Atatürk'e Hakaret Eden İmam Kınandı, AKP ve MHP'liler Salonu Terk Etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi haziran toplantısında, Ayasofya'da Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden imam Mustafa Demirkan, CHP ve İYİ parti grupları tarafından kınandı.

Ayasofya'da Atatürk'e Hakaret Eden İmam Kınandı, AKP ve MHP'liler Salonu Terk Etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi haziran toplantısında, Ayasofya'da Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden imam Mustafa Demirkan, CHP ve İYİ parti grupları tarafından kınandı. AKP ve MHP grupları meclis toplantı salonunu terk etti.

s-7c6996db807460908b8e65151dd58809067b17
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde bugün yapılan haziran ayı Meclis toplantısının açılışında, Ayasofya'daki bir etkinlikte imam Mustafa Demirkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan sözleri nedeniyle CHP ve İYİ Parti grupları tarafından kınandı.Kınama metninin okunmasının ardından AKP’li Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Ayasofya imamının açıklamasında Bakara Suresi’nin 114. Ayeti’nin okunduğunu belirterek bu metni onaylamadıklarını söyledi.

"Hedef Atatürk"

s-cb38df4192222c117ef8098df98221959fe0d4
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Ayasofya’da devlet erkânının olduğu programda imamın, Bakara Suresi’nin ayetini değil Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e isim vermeden hakaret eden ifadeler kullandığını ve Millet İttifakı olarak bu olayı kınadıklarını söyledi.Tartışmaya diğer meclis üyeleri de katılınca meclis salonunda sesler yükseldi. Tartışmaların ardından AKP ve MHP grupları meclis toplantı salonunu terk etti.

Ne olmuştu?

Erdoğan da Oradaydı: Ayasofya'da Yine Atatürk'ü Hedef Alan Sözler - 28 Mayıs Cuma günü Ayasofya Camisi'nde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi programında, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camisi eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan yaptığı duada Atatürk'ü hedef almıştı. Demirkan tepki çeken şu ifadeleri kullanmıştı:
"Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir! Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma..."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER