kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Babası Kardan Maketini Yapmıştı: Hakkarili Küçük Hira'nın Anıtkabir Hayali Gerçek Oldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kızı Hira'nın görmeyi çok istediği Anıtkabir'in kardan maketini yapan Mehmet Şerif Karahan ve ailesi, Anıtkabir'i ziyaret etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın daveti üzerine Ankara'ya gelen baba Mehmet Şerif ve anne Elif ile çocukları Hira ve Mu.

Babası Kardan Maketini Yapmıştı: Hakkarili Küçük Hira'nın Anıtkabir Hayali Gerçek Oldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kızı Hira'nın görmeyi çok istediği Anıtkabir'in kardan maketini yapan Mehmet Şerif Karahan ve ailesi, Anıtkabir'i ziyaret etti.

s-ce190218600bd5a6482c44e648d28b39a91c13
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın daveti üzerine Ankara'ya gelen baba Mehmet Şerif ve anne Elif ile çocukları Hira ve Muhammed Geylani Karahan, Aslanlı Yol'da yürüdü.

Atatürk'ün mozolesine gelen Karahan ailesi, burada dua etti.

s-c8a1ddebefce9f47585a02b927b79d64476113
Nöbet tutan askerlerle fotoğraf çektiren aile üyeleri, hayalini kurdukları Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.

"Atatürk'ün hiç korkmadığını hissettim"

"Atatürk'ün hiç korkmadığını hissettim""Atatürk'ün hiç korkmadığını hissettim" Ziyaret sırasında basın mensuplarına duygularını anlatan 9 yaşındaki Hira, Atatürk'ü ziyaret ettiği için mutlu olduğunu belirterek "Atatürk'ün hiç korkmadığını hissettim. Atatürk'ümüz vefat etti, Sayın Hulusi Akar'a çok teşekkür ederim, şimdi o bizi koruyor" dedi.Anıtkabir'e gelmenin hayali olduğunu, bunu gerçekleştirdiğini söyleyen Hira, "Babamın yaptığı kardandı ama biz gerçeğine geldik. Çok sevindik gerçeğine geldiğimize. Kardeşim de çok sevindi" diye konuştu.Hakkari'ye döndüğünde arkadaşlarına Anıtkabir'i anlatacağını söyleyen Hira, daha sonra "Düşmanların elinden bizi kurtaran sensin. Bu toprağı yeniden özenle kuran sensin. Adını büyük, küçük anıyoruz her zaman. Adı büyük Atatürk, anlı şanlı kahraman" şiirinden dizeler okudu.

Baba Mehmet Şerif Karahan da Anıtkabir'in kızı ve kendisi için çok değerli olduğunu söyledi.

s-4ad636f69f009714ef78560c6ce2a6e0d67d18
Kardan Anıtkabir yaparken çok üşüdüğünü belirten Karahan, o gün yaptığının değerini şimdi anladığını ifade etti. Karahan, "Anıtkabir'e geldik. Bizi kabul ettiler. Çok duygulandık gerçekten. Ben söyleyecek laf gerçekten bulamıyorum, çok duygulandım" dedi. Baba Karahan, Anıtkabir'i daha önce kendisinin de hiç görmediğini dile getirdi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı göreceği için de mutlu olduğunu, kendisini ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu çok sevdiğini söyleyen Karahan, "Anıtkabir bence çok değerli. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bizlere bu ülkeyi bıraktığı için kendisine minnettarız, onu saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz" diye konuştu.

Heyecandan 3 gün uyuyamamış

s-c2ff83b074f5ef85527767d1e732922cdb7324
Mehmet Şerif Karahan, kızı Hira'nın Anıtkabir'e geleceği için 3 gündür heyecandan uyuyamadığını da ifade etti. Karahan ailesi, basın mensuplarına açıklama yaptıktan sonra Anıtkabir Müzesi'ni gezdi.

Mehmet Şerif Karahan, kızının görmeyi çok istediği Anıtkabir ve Aslanlı Yol'un kardan maketini yapmıştı

Mansur Yavaş Devreye Girdi! Babası Küçük Hira'nın Hayalini Gerçekleştirmek İçin Kardan Anıtkabir Yapmıştı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER