Bakan Karaismailoğlu’ndan Teknoloji Devlerine Seslendi: 'Neden Böyle Yapıyorlar Anlamıyorum, Burası Bir Kurallar Devleti'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'de temsilci bulundurmayan teknoloji devlerine "Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum ama burası da bir kurallar devleti," diye seslendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medya devlerinin Türkiye’de temsil.

Bakan Karaismailoğlu’ndan Teknoloji Devlerine Seslendi: 'Neden Böyle Yapıyorlar Anlamıyorum, Burası Bir Kurallar Devleti'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'de temsilci bulundurmayan teknoloji devlerine "Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum ama burası da bir kurallar devleti," diye seslendi.

s-6df0219d8b99dcd114529dde9d896e7dbb2305
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medya devlerinin Türkiye’de temsilci bulundurmasını zorunlu kılan yasa hakkında konuştu.Hürriyet’ten Emre Eser'e konuşan Bakan Karaismailoğlu, sosyal medya devlerine şöyle seslendi:

"Yani yasanın getirdiklerini sonuna kadar uygulayacağız"

s-311808d1fee2c7dd06c13f16a498302f451001
"Önümüzde aşamalı bir süreç var. Biz ne gerekiyorsa yapacağız. Farklı beklentilere girmek çok yanlış. Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum ama burası da bir kurallar devleti. Yasa yürürlüğe girdi ve uymayanlara bazı yaptırımlar var. Temsilci bulundurmak zorundalar. Şimdi bekleyeceğiz. Her aşama ne gerektiriyorsa birer birer yapacağız. Yani yasanın getirdiklerini sonuna kadar uygulayacağız. Umarım iş oraya kadar gitmez. Aynı zamanda da arkadaşlarımız bu platformlarla görüşmelerini hala sürdürüyorlar. O konuda devam eden bir süreç var. İletişim sürüyor. Sosyal medya yasasıyla 1 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter, Facebook, Instagram gibi şirketler Türkiye’de temsilcilik açması zorunlu hale geldi. Buna uymayan şirketleri bir dizi ceza bekliyor. Buna bant genişliğini daraltmak da dahil."Son olarak RTÜK, lisans başvurusu yapmadığı gerekçesiyle aralarında Spotify ve FOXplay'in de bulunduğu bazı yayın kuruluşlarına ihtarname göndermişti.

Neler yaşanmıştı?

Erişim Engeli Kapıda: RTÜK, Spotify'a 72 Saat Süre Verdi! - Anlaşma Sağlandı: Spotify Türkiye'de Temsilcilik Açacak
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER