Bakan Koca Açıkladı: 4. Doz Aşıyı Kimler Yaptırabilecek?

Sağlık Bakanı Koca, dördüncü doz uygulamasının, iki doz mRNA (BionTech) aşısı talep eden ülkelere seyahat edeceklere yönelik olduğunu belirterek, "Özel seyahat için talep edilmesi dışında ek bir aşı gerekliliği yoktur." bilgisini paylaştı. Twitter'dan açıklama yapan Koca ş.

Bakan Koca Açıkladı: 4. Doz Aşıyı Kimler Yaptırabilecek?

Sağlık Bakanı Koca, dördüncü doz uygulamasının, iki doz mRNA (BionTech) aşısı talep eden ülkelere seyahat edeceklere yönelik olduğunu belirterek, "Özel seyahat için talep edilmesi dışında ek bir aşı gerekliliği yoktur." bilgisini paylaştı.

s-b6eefd9acf46d6748ec812f5f4db385891332b
Twitter'dan açıklama yapan Koca şunları yazdı:''Bugün itibariyle 2 doz mRNA (BionTech) aşısı ya da 3 doz inaktif (Sinovac) aşı olmuş kimsenin ek bir doz aşı olmasını gerektiren bir durum söz konusu değildir. Böyle bir tıbbi gereklilik de kesinlikle yoktur. Bazı ülkelere girişte sadece belirli aşı türleri kabul edilmektedir.İlgili ülke düzenlemelerine uymak üzere 2 doz mRNA aşısı olmayı talep eden kişiler için özel bir düzenleme yapılmıştır. Özel seyahat için talep edilmesi dışında ek bir aşı gerekliliği yoktur.'' 4. Doz Geliyor: Bakanlıktan Kovid Aşılarıyla İlgili Yeni Kararlar!
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER