Bakanlar Afet Bölgesinde: 'Düne Göre Daha İyi Durumdayız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Manavgat’ta AFAD Koordinasyon merkezinde son gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi.Bakan Çavuşoğlu, Manavgat'ta devam eden yangın ile mücadele çalışmalarına ilişkin, "Bugün d.

Bakanlar Afet Bölgesinde: 'Düne Göre Daha İyi Durumdayız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Manavgat’ta AFAD Koordinasyon merkezinde son gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Bakan Çavuşoğlu, Manavgat'ta devam eden yangın ile mücadele çalışmalarına ilişkin, "Bugün düne göre daha iyi durumdayız. Yangının daha ileriye gitmesini havadan ve karadan müdahaleler sayesinde durdurduk" dedi.

s-155fdeba30d83754bf4e0e99b47da95f90d016
Manavgat'ta devam eden yangın ile mücadele çalışmalarına ilişkin konuşan Çavuşoğlu, "Bugün düne göre daha iyi durumdayız. Yangının daha ileriye gitmesini havadan ve karadan müdahaleler sayesinde durdurduk" diye konuştu.

"Yarın için daha umutluyuz. Rüzgar hızını yarın kesecek"

Bakan Çavuşoğlu, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:"Havadan ve karadan 1832 araçla yangına müdahale ettik. Aynı şekilde 6 bin 511 kişi sahada yangınla mücadele etti. (Antalya'daki yangınlar) Bugün hava unsurlarımız 1650 sorti yaptılar. Bugüne kadar 770 vatandaşımız yaralandı, etkilendi. 757'si taburcu edildi, 6 vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeleri yok. Yarın için daha umutluyuz. Rüzgar hızını yarın kesecek."

"Yarın tamamen kontrol altına almayı hedefliyoruz"

Çavuşoğlu, rüzgarın azalmasına ilişkin, "Bugün güçlü olduğu halde durdurmayı başardık. Yarın tamamen kontrol altına almayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.Çavuşoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:"Tespitlerimize göre 1352 ağır hasarlı, yıkılan ya da yıkılması gereken bina var. Bağlantılı bölümleri saydığımızda bu 2 bin 164 ünite demektir." "ABD'den iki helikopter gönderme teklifi oldu, detaylarını çalışıyoruz. 1055 aileye 17 milyon lira ödeme yapıldı. Hasar tespit yapılan mahallelerde vatandaşlara maddi yardımları hızlı bir şekilde ulaştıracağız"

Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Yangından etkilenen mahalleleri tek tek ziyaret ediyoruz. İhtiyaçları belirlemede tüm bakanlıklar koordineli bir şekilde çalışıyoruz.""Afetten etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılayacağız." Bakan Yardımcısından Milas Belediye Başkanına: 'Uçaklar Geliyor Fakat Siz Görmüyorsunuz' - THK Kayyumu: '6 Uçak İçin 4 Milyon Dolar Gerek, Yardım Kampanyası Düzenlenebilir' - Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak: 'İki Gündür Yemediğim Küfür Kalmadı'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER