Bartın Valiliği 'Koronavirüse Yakalananlara Soruşturma Açma' Kararını Geri Çekti

Bartın’da Vali Yardımcısı imzasıyla resmi kurumlara gönderilen ve Covid-19 ya da temaslı personellerin durumlarının sorgulanması, gerekçeleri yeterli görülmeyen personele ise disiplin işlemi yapılmasına yönelik kararın geri çekildiği duyuruldu. Bartın Valiliği kamu kurum ve k.

Bartın Valiliği 'Koronavirüse Yakalananlara Soruşturma Açma' Kararını Geri Çekti

Bartın’da Vali Yardımcısı imzasıyla resmi kurumlara gönderilen ve Covid-19 ya da temaslı personellerin durumlarının sorgulanması, gerekçeleri yeterli görülmeyen personele ise disiplin işlemi yapılmasına yönelik kararın geri çekildiği duyuruldu.

s-5a4c8b1c370d7bb970c2da8fdd33168541e44f
Bartın Valiliği kamu kurum ve kuruluşlarında Covid-19 salgınının bulaşmasının engellenemediği gerekçesiyle 21/04/2021 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarına resmi yazı göndererek personelin neden Covid-19 ya da temaslı olduğunun soruşturulmasını ve gerekçeler yeterli görülmez ise disiplin işlemi yapılmasını istedi.İl Salgın Denetim Merkezi Başkanı olan Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş imzasıyla kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen resmi yazı tepkilere neden olurken Bartın Valisi Sinan Güner tarafından kararın geri çekildiği duyuruldu.Vali Güner yazılı açıklamasında, “Koronavirüsle mücadelede bugüne kadar fedakarca görev alan mesai arkadaşlarımız arasında son dönemde vaka sayılarında artış olduğu görülmüştür. İl genelinde olduğu gibi kamu kurumlarında da artış gösteren vaka sayılarının, koronavirüsle mücadelede etkin görev alan kamu görevlilerini etkilememesi ve kamu kurumlarının bizatihi vaka kaynağı olmaması amacıyla Vali Yardımcımız imzasıyla gönderilen ve soruşturma açılacağına dair maksadını aşan ifadelere yer verilen yazı tarafımca geri alınmıştır” denildi.

Tepkilere neden olan yazı şu şekildeydi

s-69ed1da3316873319de36a1a241320f2c91e2c

Ne olmuştu?

Bartın'da Koronavirüse Yakalanan Kamu Çalışanlarına Ceza Geliyor -

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Sırada Ne Var? Diyanet Sendikası, Tam Kapanmada Sigara Satışına Sınırlama İstedi - Uğur Şahin’den Hindistan Varyantı Açıklaması: Aşı Mutasyona Karşı Etkili Olacak - Son Çıkış! Seyahat İzin Belgesi Almak İsteyenler Uzun Kuyruklar Oluşturdu
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER