Bilim Kurulu Üyesinden Açılma Açıklaması: 'Görüş Bildiremedik, Alınmış Kararlardan Haberimiz Oldu...'

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan Bilim Kurulu üyesi Prof.

Bilim Kurulu Üyesinden Açılma Açıklaması: 'Görüş Bildiremedik, Alınmış Kararlardan Haberimiz Oldu...'

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan Bilim Kurulu üyesi Prof. Pınar Okyay "Bu açılmayla ilgili bir görüş bildiremedik. Bizim de bu şekilde, yapılanmış şekilde haberimiz oldu" dedi.

s-aa260c1a54cdb185d4603f68b21316666c18f1
Bilim Kurulu üyesi Prof. Pınar Okyay, canlı yayında "Aşı ve testle ilgili son 15 - 17 günlük süreç gerçekten kötü gitti. Vakalarımız düştü. Sayılarda bir düşme var. Fakat 1200'ün altını görmeden salgın kontrol altında diyemeyiz" açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Pınar Okyay'ın çarpıcı açıklamaları şöyle

Prof. Dr. Pınar Okyay'ın çarpıcı açıklamaları şöyle Prof. Dr. Pınar Okyay'ın çarpıcı açıklamaları şöyle 60a2f1782f32a03037507bd9.jpg
Fatih Altaylı’nın, “Bana mantıksız gelen uygulamalar var. Kendi aracınızla gitmek yasak tek başınıza ama 50 kişiyle aynı otobüste gitmek serbest gibi. Bazı yasakları niçin İçişleri Bakanlığı kararlaştırıyor da Sağlık Bakanlığı ya da Bilim Kurulu kararlaştırmıyor gibi. Bilim Kurulu bu konuda ne düşünüyor?” sorusuna Okyay şu yanıtı verdi:"Aslında salgının yönetimi hükümet içindeki ana sorumlusu her zaman Sağlık Bakanlığı olmalıdır. Bütün dünya örnekleri de böyle. Almanya’ya baktığınız zaman bir karar açıklanması gerekiyorsa, Almanya Sağlık Bakanı çıkıyor ya da devlet başkanları Merkel açıklıyor. Güney Kore bunu, Sağlık Bakanı günde 2 kez açıklamalar yaptı. Salgının kritik döneminde. Örneğin İngiltere’nin şu anda kapsamlı “Baharda Kovid’i karşılama planı” diye çok büyük bir şeyi var. Ama tek bir bakanlık açıklamıyor. “Kabine ofisi” denen bir bölümleri var oraya gittiğinizde 48 sayfalık büyük bir doküman, 4 tane koşul olursa, aşılar sağlanırsa, etkin olursa vs. gibi… İşte bugünler de onların da duyduğumuz gün gün. Yani biz mesela biz 1 Haziran sonrasını bilmiyoruz, yarın belki bir şeyler açıklanacak bugünden 1 Haziran sonrası için senaryolarımızı en baştan ta bu işi kurgularken bilmek durumundayız. Mansur Yavaş'ın Köy Enstitüsü Restorasyon Çalışmasını Bakanlık Engelledi... - Koronavirüs Türkiye: Vaka Sayısı 10 Binin Üzerinde Seyretmeye Devam Ediyor... - Erdoğan'dan Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalar: Esnafa Destek Paketinde Neler Var?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER