Bill Gates, boşanma kararı aldığı eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse aktardı

65 yaşındaki ABD'li milyarder Bill Gates ile üç çocuğunun annesi, 27 yıllık eşi Melinda Gates boşanmaya hazırlanıyor.

Bill Gates, boşanma kararı aldığı eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse aktardı

65 yaşındaki ABD'li milyarder Bill Gates ile üç çocuğunun annesi, 27 yıllık eşi Melinda Gates boşanmaya hazırlanıyor. Bill Gates'in 130 milyar dolarlık servetini, boşanma nedeniyle eşiyle yarıya yarıya paylaşılacağı konuşuluyor. Dünyanın en pahalı boşanması olarak gösterilen olayda Bill Gates'ten ilk adım geldi.

EŞİNE HİSSE DEVRETTİ

Bill Gates, eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti. Devir işleminin Canadian National Railway Co.'nun 1.5 milyar dolar değerindeki 14 milyon hissesini ve AutoNation'ın yaklaşık 309 milyon dolar değerindeki 2.9 milyon hissesini içerdiği ifade edildi.

Bill Gates, boşanma kararı aldığı eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse aktardı

ZENGİNLER LİSTESİNDE 13 BASAMAK DÜŞECEK

Öte yandan, çift boşanma sürecini yürütmeleri için güçlü avukatlık firmalarından destek alıyor. Melinda'yı New York'tan 4 avukat, Bill Gates'i ise Los Angeles'tan 3 avukat temsil edecek. Boşanma ile servetin yarı yarıya bölünmesi durumunda Gates'in en zenginler listesinde dördüncü basamaktan 17'nci sıraya düşmesi bekleniyor.

Bill Gates, boşanma kararı aldığı eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse aktardı Boşanmaya karar veren Bill ve Melinda Gates mal paylaşımında anlaştıBoşanmaya karar veren Bill ve Melinda Gates mal paylaşımında anlaştıBill Gates, boşanma avukatı olarak 97 yaşındaki milyarder arkadaşını tuttuBill Gates, boşanma avukatı olarak 97 yaşındaki milyarder arkadaşını tuttuMicrosoft'un kurucusu Bill Gates, eşinden boşanıyorMicrosoft'un kurucusu Bill Gates, eşinden boşanıyorBill Gates, boşanma kararı aldığı eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse aktardı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER