kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Bill Gates Zengin Ülkelere Seslendi: 'Yapay Et Üretimine Geçin'

Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates, ineklerin çıkardığı gazların küresel ısınmadaki payına dair uyarılarını tekrarlayan bir açıklama yaptı ve zengin ülkelerin bu hayvanların yetiştiriciliğini bırakıp yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini söyledi. Sputnik Türkçe'nin.

Bill Gates Zengin Ülkelere Seslendi: 'Yapay Et Üretimine Geçin'

Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates, ineklerin çıkardığı gazların küresel ısınmadaki payına dair uyarılarını tekrarlayan bir açıklama yaptı ve zengin ülkelerin bu hayvanların yetiştiriciliğini bırakıp yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini söyledi.

s-6b91e6f09c7a12a72d4ee082ee1880406c763d
Sputnik Türkçe'nin haberine göre, neredeyse gün aşırı olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle ve gelecek olası salgınlarla ilgili açıklamalar yapan ve insanları çip takmaya çalışmadığına inandırmaya uğraşan Microsoft kurucusu Bill Gates, 'İklim Felaketi Nasıl Önlenir' adlı yeni kitabının tanıtımlarına da devam ediyor.

'Tadının farklı olmasına zamanla alışılabilir'

s-e4e5d01bf5a00d5ba7de463bfe64c59b75c55b
Technology Review sitesine konuşan Gates, 'gıdanın geleceği' olarak gördüğü yapay et tüketilmesi fikrini yeniden gündeme getirdi. Gerçek et yerine laboratuvarda hayvan hücrelerinden üretilen etin tüketilmesi çağrısı yapan, bu sayede hayvan yetiştiriciliğine gerek kalmayacağını ve metan gazı salınımının azalacağını söyleyen Gates, şöyle devam etti: "En fakir 80 ülkenin yapay et tüketebileceğini zannetmiyorum. Tüm zengin ülkelerin tamamen yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Tadının farklı olmasına zamanla alışılabilir. Ayrıca zamanla tadının iyileştirileceği iddiaları var."

'İneklerin bağırsak hareketleri hakkında konuşacağım aklıma gelmezdi'

s-c94cf3b3effe758a85b2d6296190f13d439c67
Gates, 2019'da CNN' verdiği bir demeçte, küresel ısınmadaki payları nedeniyle, ineklerin çıkardığı gazların dünyanın en önemli sorunlarından biri olduğunu söylemişti. Gates, "Bir gün ineklerin bağırsak hareketleri hakkında konuşacağım hiç aklıma gelmezdi. İnekler, bakterilerin metan gazı biriktirmesine neden oluyor ve sıra dışı mideleri var" diye konuşmuştu.

'Et talebi artışı sürdürülebilir değil'

s-c89fbb5e683f1a30bba64d428247cc844a376d
Çevreciler dünyada özellikle Çin gibi yükselen ekonomilerden gelen et talebi artışının sürdürülebilir olmadığını çünkü inek eti, domuz eti ve tavuk etinin bitkisel proteinlerden çok daha fazla kaynak tükettiğini belirtiyor. İkranur Tırsi Cinayetinde Tutuklanan Amca ve Haladan Korkunç İfade: 'Canlansın Diye Suya Koyduk' - Avrupa Uzay Ajansı Uzaya İlk Defa Engelli Astronot Göndermeyi Hedefliyor - Muğla'da Belediyeler Kar Küreme Aracını Paylaşamadı: 'Sizin Olabilir...'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER