Bir Gün Önce Babasına 'Tehdit Edildiğini' Söylemiş: Er Osman Özçalimli Ölü Bulundu

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalimli dün sabah ölü olarak bulundu.

Bir Gün Önce Babasına 'Tehdit Edildiğini' Söylemiş: Er Osman Özçalimli Ölü Bulundu

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalimli dün sabah ölü olarak bulundu. Özçalimli'nin yüksekten düşme sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Baba Özçalimli, oğlunun ölmeden bir gün önce kendisini arayarak 'ölümle tehdit edildiğini' söylediğini belirtti. 

s-b416d42bf884c1a1d3c030badd514ce4f87685
Aliağa ilçesindeki kapalı cezaevinde vatani görevini yaparken yüksekten düşme sonucu hayatını kaybeden Osman Özçalimli'nin cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından memleketi Kars'a getirildi.

Digor ilçesine bağlı Kocaköy köyüne getirilen Özçalimli'nin naaşı, Asri Mezarlık'ta kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

s-84fe3a7e7c18f3f3deda2d0ee865b482ecf942
Törene, Digor Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Kars İl Jandarma Komutan Vekili Albay Fuat Güney, Digor Belediye Başkanı Nebi Kerenciler ve Dağpınar Belde Belediye Başkanı Ömer Vargün ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Babasına 'ölümle tehdit edildiğini' söylemiş...

s-36368eef104821e27b6d0320e0ae517d9a4842
Baba Özçalimli, şunları söyledi: “Oğlum bana ‘Baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar’ dedi. Ben cezaevini aradım, kendi imkânlarımla Abdullah adlı bir uzman çavuş ile görüştüm. Oğlumun durumunu anlatım. Bana ‘Siz merak etmeyin’ dedi. Sabah bize ölüm haberi geldi. Biz cenazemizin olduğu yeri öğrenmek istedik. Kaymakama gittik. Kaymakam bize ‘Oğlunuz kalp krizi geçirmemiş de olabilir. Başka yolardan ölmüş olabilir’ dedi. Kars merkeze gelen Yarbay bize ‘Oğlunuzun kaldığı koğuş 3’üncü katta ve cenazeyi sabah 05:00’te görmüşler. Düşmüş olabilir. Başını bir yere çarpmış olabilir’ dedi. İzmir’de çevre illerde bulunan akrabalarımız cenazenin olduğu Adli Tıp Kurumu morguna gittiler. Onlara ‘3’üncü kattan düşmüş diye teyit edildi’ demişler. Kaymakam da köye gelip ‘Taşkınlık çıkmasın diye kalp krizi geçirdi dedik’ dedi. Ölüm haberini aldıktan sonra Abdullah adlı uzman çavuşu aradım, oğlumu sordum, bana ‘Oğlun bayılmış hastaneye götürmüşler’ dedi. ‘Hangi hastaneye?’ diye sordum ‘Bilmiyorum’ dedi.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER