kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Bir Öğrenci Önerdi: Sivas Belediyesi'nden Şehre 'Kedi Çıkabilir' Uyarıları

Sivas Belediyesi, Veterinerlik Fakültesi öğrencisinin kedi yaralanmalarına karşı önerdiği uygulamayı dikkate aldı, kentin birçok noktasına 'kedi çıkabilir' tabelası asıldı. Sivas Belediyesi örnek bir uygulamaya imza attı.

Bir Öğrenci Önerdi: Sivas Belediyesi'nden Şehre 'Kedi Çıkabilir' Uyarıları

Sivas Belediyesi, Veterinerlik Fakültesi öğrencisinin kedi yaralanmalarına karşı önerdiği uygulamayı dikkate aldı, kentin birçok noktasına 'kedi çıkabilir' tabelası asıldı.

s-2fcec77060233e8f6a1407650b4d75c4cc46ae
Sivas Belediyesi örnek bir uygulamaya imza attı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 4. sınıf öğrencisi İrem Yıldırım, Sivas Belediyesi'nden, şehrin trafik akışının yoğun olduğu cadde ve sokaklara ‘Kedi çıkabilir' tabelası asılmasını istedi. İsteği geri çevirmeyen Sivas Belediyesi, kedi ya da diğer hayvanlara çarpma kazalarının fazla yaşandığı cadde ve sokaklara tabelalar astı. Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, ‘Kedi çıkabilir' tabelalarıyla beraber, farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

'Amacımız hayvan yaralanmalarının önüne geçmek.'

s-3fbc45a36c4e8aec9863d23544a16a4640036b
ivas Belediye Başkan Yardımcısı Duman, 6 caddede 'Kedi çıkabilir' tabelalarının hayata geçtiğini söyleyerek, “Ne kadar iyi barınak hizmetleri veriyor da olsak ne kadar iyi hayvan hastanesi işletiyor da olsak, burada esas mesele onların yaralanmasına veya bu tür vakaları yaşamamalarını engel olmaktır. Bu tabela Sivas'ta şu anda trafiğin yoğun olarak yaşandığı 6 caddemizde hayata geçti'' ifadelerini kullandı.

'Aynı dünyayı paylaşıyoruz.'

Hayvansever uygulamaya önayak olan İrem Yıldırım, insanların hayvanlarla aynı dünyayı paylaştığını unutmaması gerektiğine dikkat çekti, ''Aslında biz onların doğal ortamlarında yaşıyoruz. Onların doğal ortamlarına binalar dikiyoruz. Arabalar park ediyoruz. Dolayısıyla onların bizim bu ortamımızda güvende olduklarına emin olmamız gerekiyor. Bu kedi çıkabilir tabelası da buna yönelik bir proje. Sürücüler açısından da faydası olacağını düşünüyorum” dedi. Vatan Partisi Lideri Perinçek'ten Gara Açıklaması: '13 Kişi Öldüğü Zaman Ulusal Yas Olmaz' - Vali Açıkladı! İstanbul'da Yüz Yüze Eğitime Kar Engeli - İstanbul Valiliği'nden Kar Yağışı Uyarısı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER