Boğaziçi'nde Melih Bulu Dönemi Sona Erdi: Peki Yeni Rektör Nasıl Belirlenecek?

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atandığı günden itibaren protestoların odağında olan Prof.

Boğaziçi'nde Melih Bulu Dönemi Sona Erdi: Peki Yeni Rektör Nasıl Belirlenecek?

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atandığı günden itibaren protestoların odağında olan Prof. Dr. Melih Bulu, 195 gün sonra görevden alındı. Yerine vekaleten Prof. Dr. Naci İnci atandı. Görevden almada, YÖK Genel Kurul toplantısı etkili oldu.

s-e3f8af7a65edc35464836846a7e1cefc273b7c
Boğaziçi Üniversitesi'ne 2 Ocak'ta rektör olarak atanan ve bu tarihten beri akademisyenlerle öğrencilerin protestolarının odağında bulunan Prof. Dr. Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla görevden alındı.Bulu’nun yerine vekaleten üniversitenin Rektör Yardımcısı ve Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci getirilirken, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Boğaziçi Üniversitesi için rektör adaylığı başvuru ilanı yayınladı.

YÖK'e başvuru yapılacak

s-1191ab0f938ed030026b5fbbbc4995c95785e4
Milliyet gazetesinden Aykut Yılmaz'ın haberine göre, adaylık için belirlenen şartları taşıyanlar, 2 Ağustos günü mesai saati bitimine kadar YÖK’e başvurabilecek.Ardından YÖK, bütün rektörlük başvurularını alfabetik sırayla bir dosya halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak. Cumhurbaşkanı adaylar içerisinden bir ismi rektör olarak atayacak.

Ne olmuştu?

Boğaziçi Rektörü Melih Bulu Görevden Alındı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER