Boğaziçi Öğrencileri Bahar Dönemine Boykotla Başlayacak: 'Arkadaşlarımız Yoksa Biz de Yokuz'

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçi eylemleri sırasında tutuklana 6 öğrencinin serbest bırakılması talebiyle 22-29 Mart tarihleri arasında hafta içi 6 günlük boykot başlatacaklarını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AKP'li Melih Bulu'nun Boğazi

Boğaziçi Öğrencileri Bahar Dönemine Boykotla Başlayacak: 'Arkadaşlarımız Yoksa Biz de Yokuz'

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçi eylemleri sırasında tutuklana 6 öğrencinin serbest bırakılması talebiyle 22-29 Mart tarihleri arasında hafta içi 6 günlük boykot başlatacaklarını duyurdu.

s-87ea61376f329ff47b13a4d4154568dcadf5eb
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AKP'li Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanmasının ardından başlayan direniş sürüyor.Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, eylemler sırasında tutuklanan ve hâlâ tutuklu bulunan 6 öğrencinin serbest bırakılması talebi ile 6 gün sürecek boykot başlatıyor.

'6 tutuklu arkadaşımız için 6 gün boykota gidiyoruz!'

s-3d3f4a84fbebdd85218b3348b6f727c555cf56
#6TutukluArkadaşımızİçin6GünBoykottayız etiketi ile boykot duyurusu yapan öğrenciler, "Demokratik değerleri yok sayan, kendisinden olmayana nefes aldırmak istemeyen iktidara karşı özgür, özerk, demokratik ve toplumcu üniversite mücadelemiz Türkiye’den ve dünyadan yükselen desteklerle büyümeye devam ediyor" dedi."Bu dayanışmayla, 17 Mart’ta tutuklu iki arkadaşımız yeniden özgürlüklerine kavuştular fakat diğer 6 arkadaşımız hâlâ tutsak" diyen öğrenciler, "Bu absürt durumun normalleşmesine göz yummayacağız. Bahar dönemine başlarken Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri olarak 'Arkadaşlarımız yoksa biz de yokuz' diyoruz: 6 tutuklu arkadaşımız için 6 gün boykota gidiyoruz!" ifadelerine yer verdi.

Açıklama şu ifadelerle devam etti:

"Sadece arkadaşlarımızın eğitim haklarını değil kendisine biat etmeyen herkesin yaşam hakkına saldıran iktidarın ve onun kayyumlarının dayatmalarına karşı bahar dönemini boykotla ve “Nasıl bir üniversite?” sorusuna yanıt aradığımız bir festivalle açıyoruz. 22-29 Mart tarihleri arasında Güney Meydan’da ve çevrimiçi olarak yapacağımız etkinliklerle özgür, özerk, demokratik ve toplumcu üniversitelere doğru bir yol çiziyoruz. Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz ve geleceği kuruyoruz! Tüm üniversite bileşenlerini “Nasıl bir üniversite?” sorusuna yanıt aradığımız direniş festivalinin bir parçası olmaya çağırıyoruz."
Vaka Haritasında Korkutan Değişim: 'Birçok Şehir Yeniden Kapanabilir!' - Ölmek Üzereyken Bulunan 'Simon', Bir Grup Hayvansever Sayesinde Yaşama Tutundu - Uzmanlardan Mutant Virüs Uyarısı: 'Böyle Giderse Yaz Beklenenden Daha Kötü Geçecek'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER