Bülent Arınç: 'Demirtaş ve Kavala Tahliye Edilmeli'

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Tutuklu HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve tutuklu iş insanı Osman Kavala için “Tahliye edilmeleri lazım” açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi AKP'li Bü.

Bülent Arınç: 'Demirtaş ve Kavala Tahliye Edilmeli'

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Tutuklu HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve tutuklu iş insanı Osman Kavala için “Tahliye edilmeleri lazım” açıklaması yaptı.

s-9c37ad8b0a3a8eebd7229457f95063065b701e
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi AKP'li Bülent Arınç, 4 yıldır Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ve 3 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirdi.

Demirtaş'ın kitabının tavsiye etti

Demirtaş'ın kitabının tavsiye ettiDemirtaş'ın kitabının tavsiye etti Habertürk'te Nedir Ne Değildir'e konuk olan ve gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Arınç, Selahattin Demirtaş'ın cezaevindeyken çıkardığı 'Devran' kitabını tavsiye etti.Arınç, "Devran kitabını okudum, Belki Demirtaş hakkında fikriniz değişmeyecek ama Kürtlerin neler yaşadığını anlayacaksınız, Kürtler konusunda fikriniz değişebilir" dedi.

"Osman Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum"

s-1be430a2af7e0e2c1c5078fffe700fbd011c4a
Osman Kavala'nın tutukluluğuna ilişkin "Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala'nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım!" diyen Arınç, Demirtaş için de "tahliyesi olabilir" dedi.

Bahçeli'nin basın danışmanı Çiçek, hakaret ederek yanıt verdi

s-4c6cca0fd4aa85ac70fed553965a242802d68d
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Arınç'a ağır ifadelerle yanıt verdi. Çiçek, "Hendek-Çukur olaylarında 793 şehidin , Kobani olaylarında 53 kişinin azmettirici katili olan terörist Demirtaş’ın tahliyesini istemek şerefsizlik ve haysiyetsizliktir. Fethullah Gülen’in dizinin dibinde büyüyenler ve CHP’nin PKK kanadı son günlerde bu propagandaya başladı !" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER