Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'den Asgari Ücret Açıklaması

"Anket sonuçları çarşamba günü netleşir" Bakan Bilgin, asgari ücrette işverene sağlanan 75 liralık destek anımsatılarak, bu dönemde nasıl bir yol izleneceğinin sorulması üzerine de 'O daha önce Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği bir karardı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'den Asgari Ücret Açıklaması
s-3e979f51b41e5cd59274baf011694fabbf711d

"Anket sonuçları çarşamba günü netleşir"

Bakan Bilgin, asgari ücrette işverene sağlanan 75 liralık destek anımsatılarak, bu dönemde nasıl bir yol izleneceğinin sorulması üzerine de 'O daha önce Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği bir karardı. Uygulandı ve bitti. İşverene destek vermeyeceğiz, işçilerimize destek vereceğiz' dedi.Bilgin, işçiye verilecek desteğin nereden karşılanacağına ilişkin soruya da 'Onu bilmiyorum, nereden verirsek. Doğrudan doğruya belirleyeceğimiz rakamın seviyesine göre, miktarına göre. Bütçeden aktarılan veya başka bir şekilde' diye cevap verdi.Ayrıca asgari ücretin tespiti için yapılan anket sonuçlarının çarşamba günü sonuçlanacağını belirten Bilgin, 'Önce Cumhurbaşkanı'mızla paylaşacağım. Muhtemelen bir sonraki kabinede araştırmanın sonuçlarını takdim ederim' diye konuştu.

"İlk haftada bitirme kararındayım"

Bakan Bilgin, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın ilk 10-15 günde görüşmeleri sonlandırma ve 1 ay beklememe çağrısının sorulması üzerine, 'Ben de ilk haftada bitirme kararındayım. Ben olur görüyorum. İlk görüşmede değil de bir hafta içinde; haftanın başında ve sonunda görüşürüz' dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER