Can Dündar: 'Sedat Peker Bana TIR Haberleri Nedeniyle 'Asılmayı Hak Ettin' Diye Mesaj Göndermişti'

Sedat Peker’in son videosunun ardından YouTube’dan açıklama yapan gazeteci Can Dündar, Suriye’ye giden TIR’lar konusunda yaptığı haber nedeniyle cezaevinde yatarken, kendisine “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde yazılı bir mesaj geldiğini ve bu mesajın Sedat .

Can Dündar: 'Sedat Peker Bana TIR Haberleri Nedeniyle 'Asılmayı Hak Ettin' Diye Mesaj Göndermişti'

Sedat Peker’in son videosunun ardından YouTube’dan açıklama yapan gazeteci Can Dündar, Suriye’ye giden TIR’lar konusunda yaptığı haber nedeniyle cezaevinde yatarken, kendisine “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde yazılı bir mesaj geldiğini ve bu mesajın Sedat Peker tarafından gönderildiğini söyledi.

Can Dündar: 'Sedat Peker Bana TIR Haberleri Nedeniyle 'Asılmayı Hak Ettin' Diye Mesaj Göndermişti'Can Dündar: 'Sedat Peker Bana TIR Haberleri Nedeniyle 'Asılmayı Hak Ettin' Diye Mesaj Göndermişti' Gazeteci Can Dündar, YouTube üzerinden Peker’in son videosunda anlattıklarıyla ilgili ilginç bir anekdot paylaştı.Suriye’ye giden silahlar konusunda yaptığı haber nedeniyle hapse girdiğini hatırlatan Dündar, kendisine hapisteyken suç örgütü lideri Sedat Peker’in not yolladığını ve bu notta “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde tehditte bulunduğunu dile getirdi.Can Dündar şunları söyledi:“Ne diyor şimdi Sedat Peker, beni Türkmenlere yolladığım TIR’ların arasına SADAT, kendi TIR’larını ekledi, benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdiler. Biz bunu yazdık diye, başımıza gelmedik kalmadı. Sorgulandık, yargılandık, hapsedildik, kurşunlandık, ailemizden ayrı kaldık, sürgüne geldik. Bütün malvarlığımıza el kondu. Ne vatan hainliğimiz kaldı ne cemaatçiliğimiz. İnfaza da az kalmıştı. Cezavindeyken gelen yazılı mesajı hiç unutmuyorum. ‘Sen vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin’ diyordu. Kimdi yazan biliyor musunuz, Sedat Peker. Sonunda o haberden dolayı 27 yıl hapis cezasına çarptırıldık. Bugün doğruluğu birinci ağızdan tescillenen haberin bedelini sadece ben değil, o TIR’ları yakalayan savcılar ve yargıçlar da ödedi. Araştıran milletvekilleri de haberi yayınlayan Cumhuriyet gazetesinin bütün yöneticileri de…”Can Dündar öte yandan, Sedat Peker’in “Seninle konuşacağız Tayyip abi” sözlerini de yorumlayarak, “Tayyip abi için uykusuz bir hafta başlıyor, ben hiç olmadığı kadar huzurla uyuyacağım. Sonunda alnımız açık döneceğiz ülkemize, siz yargılanacaksınız, Vallahi yargılanacaksınız” dedi.

MİT TIR'ları davasında "casusluk" ve "terör örgütüne yardım" suçlarından 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Dündar'ın malvarlığına da el konuşmuştu.

Can Dündar'a 'Casusluk ve Silahlı Terör Örgütüne Yardım'dan 27 Yıl Hapis Cezası -

Peker'in videosunun ardından Can Dündar, Twitter'da TT oldu

Ayrıca bakınız

MİT TIR'ları, SADAT, El Nusra, Berat Albayrak... Sedat Peker'in 8. Videoda Ortaya Attığı İddialar -

Peker'in Suçladığı SADAT: 'Terörist Gruplara Gönderilen Silahlarla Hiçbir İlişkimiz Yok'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER