Cem Küçük: 'Cezalarını Fazlasıyla Çektiler, Osman Kavala ve Ahmet Altan Artık Bırakılsın'

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala ve gazeteci-yazar Ahmet Altan'ın cezalarını fazlasıyla çektiklerini ifade etti ve bu isimlerin artık bırakılması gerektiğini söyledi.

Cem Küçük: 'Cezalarını Fazlasıyla Çektiler, Osman Kavala ve Ahmet Altan Artık Bırakılsın'

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala ve gazeteci-yazar Ahmet Altan'ın cezalarını fazlasıyla çektiklerini ifade etti ve bu isimlerin artık bırakılması gerektiğini söyledi. Küçük, "Türkiye göreceksiniz rahatlayacak. Döviz ve ekonomi bu tahliyelere olumlu tepki verecektir" dedi.

s-1b7fde7932574e249a54d5baaee08efdadbfd7
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük , 'Cezalarını fazlasıyla çektiler, Osman Kavala ve Ahmet Altan artık bırakılsın' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine "Türkiye'de hukuk ve ekonomi alanında yeni bir dönem başladı. Başkan Erdoğan bunun sinyalini verdi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, ’Tutuklama en son çaredir’ dedi. Bu yeni döneme artık uymak lazım" diye başladı.

"Yurt dışı yasağı koyarsın olur biter"

s-878576a991a1f93f6c632f800ba830a0835e82
"Türkiye'nin gerçek anlamda kaybedecek bir tek dakikası bile yok. Hem yeni ekonomi yönetimi hem de adalet alanında bu reformları sağlamak gerekir. Dünyaya da verilecek mesajları son derece önemli. Bu minvalde adalet, hemen reformlara başlayabilir" görüşünü dile getiren Küçük, şöyle devam etti:"Daha önce bu köşede çok yazdım çizdim. Osman Kavala da Ahmet Altan da cezalarını çektiler. Milletin vicdanında da mahkûm oldular. Ahmet Altan 4 yıldır içeride. Cezasını tamamladı. İçeride yatmasının bir manası yok. Yurt dışı yasağı koyarsın olur biter..."

"Döviz ve ekonomi bu tahliyelere olumlu tepki verecektir"

s-73c333147e094cfa83e44c7f8c1f7be213c9b7
"Aynı şekilde Osman Kavala da öyle. Önce Gezi'den alındı. Ancak hakkındaki iddianamede somut hiçbir şey yoktu. Mahkeme bir şey bulamayınca bu defa 15 Temmuz'dan tutuklandı. Kavala hakkında Avrupa, Gezi vb. birçok şey söylenebilir ama 15 Temmuz dediniz mi kimseyi ikna edemezsiniz . ’15 Temmuz'un madem içindeydi mahkeme tutuklamak için niye 3 sene bekledi?’ diye sorarlar adama...26 Temmuz 2019'da bu köşede yazdım. Osman Kavala, Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan cezalarını çektiler ve içeriden çıkmalılar. Nazlı Ilıcak çıktı. Hükûmet yargı konusunda gerekenleri söyledi. Top artık yargıçlarda. Osman Kavala ve Ahmet Altan'ı bırakın. Türkiye göreceksiniz rahatlayacak. Döviz ve ekonomi bu tahliyelere olumlu tepki verecektir..."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER