kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Cenazede Haklarını Helal Etmemişlerdi: Fabrika İşçileri Patronları Yüzünden Hacizlik Olmuş

Kocaeli’de 2014 yılında kapatılan fabrikadan tazminatlarını alamadıklarını iddia ederek eski patronlarının cenazesinde “Hakkımızı helal etmiyoruz” diyen işçiler, ölen patronlarının ailesini mal varlıklarını kaçırmakla suçladı.

Cenazede Haklarını Helal Etmemişlerdi: Fabrika İşçileri Patronları Yüzünden Hacizlik Olmuş

Kocaeli’de 2014 yılında kapatılan fabrikadan tazminatlarını alamadıklarını iddia ederek eski patronlarının cenazesinde “Hakkımızı helal etmiyoruz” diyen işçiler, ölen patronlarının ailesini mal varlıklarını kaçırmakla suçladı. Alacakları yüzünden icralık olan ve yuvaları dağıldığını söyleyen işçiler, “Her adımda karşılarına dikileceğiz ta ki paramızı alana kadar” dediler.

s-96bdade789a42ac376d906b56b74cf03a12376
Kocaeli’nin Derince ilçesinde bulunan ve 2014 yılında kapatılan çelik konstrüksiyon fabrikasında işten çıkartılan 64 işçi, iddialara göre tazminatlarını alamadı. Alacakları için 7 yıldır hukuk mücadelesi veren işçiler ise “Benim için çerez parası” dediği tazminatlarını ödemediklerini iddia ettikleri eski patronları Atilla Doğan’ın Ankara’daki cenazesine katılarak haklarını helal etmediklerini söylediler. Olayın ardından Derince’deki fabrika önünde toplanan fabrika işçileri, alacaklarının ödenmemesi için Doğan’ın ailesinin tüm malvarlıklarını yakınlarının üzerine yaptıklarını iddia etti. Alacakları yüzünden icralık olan ve yuvaları dağıldığını söyleyen işçiler, “Her adımda karşılarına dikileceğiz ta ki paramızı alana kadar” dediler.

'Kocaeli DİSK bizi yalnız bıraktı'

s-7bb33ecdd23934236aa3dcd71ba910b6e16ed1
Alacaklarının ödenmemesi durumunda fabrika sahiplerine haklarını asla helal etmeyeceklerini söyleyen Murat Yimal (44), “2009 Yılında biz bu işe girdiğimizde Türkiye’nin en güzel en iyi projelerini biz yaptık. Hatta Amerikalıların doğal gaz projelerinde çalıştık. Bu şirkete biz milyon, dolarlar kazandırdık. 2014 yılında fabrikayı kapatacaklarını söylediler. Biz de tamam dedik ve karşılıklı protokol imzaladık. Protokolü imzalamadan önce Atilla Doğan geldi işçileri topladı ve fabrikayı kapatacağını söyledi. Ben de Atilla Doğan’a ‘Fabrikayı kapatıyorsunuz ama bizim tazminatlarınız ne olacak’ dedim. Adamın bana söylediği şey ‘ senin alacağın para benim günlük çerez param, benim için sıkıntı değil sizin tazminatınızı ödemek. Protokole uyacağız. İki, üç yıl içerisinde sizin tazminatları ödeyeceğiz’ dedi. Daha sonrasında ilk taksitimizi aldık. Sendika parasını da yatırmışlar. Koskoca DİSK bizi yalnız bıraktı” dedi.

'Allah bana ömür verirse hepsinin cenazesine gideceğim'

s-0e615c6ea782a8d8ea3b561b8db7417c8d56f8
Fabrikada 19 yıl çalıştığını dile getiren Selim Yağcı, “Arkadaşlarımız arasında çocukları kanser olan, mağdur olan birisi için ricada bulunduk. En azından onun parasını vermesini istedik ancak ona bile vermediler. Bu kadar duyarsız davrandılar. Şimdi de ‘Hakkınızı niye helal etmediniz’ diyorlar. Nasıl edelim. 7 yıldır sürünüyoruz. Oğlu Amerika’da büyük bir şirkette, uçakla gelip gidiyor. Buradaki insanları mağdur edeceğine çıkart ver. Malvarlıklarını kaçırdıklarından dolayı hiçbir yerden hak talebinde bulunamadık. Beykoz da yalısı var yalısına da gittik. Yalısını dünürünün üstüne yapmış. Fabrikanın yerine de bankalar el koydu alacaklarına karşılık. Hanımının cenazesini de bekleyeceğim. Allah bana uzun ömür verirse hepsinin de cenazesine gideceğim. O zaman alacağım 84 TL’ydi şimdi olmuş 200 TL. O zaman paramı almış olsaydım böyle zorda kalmazdım” şeklinde konuştu.

Patronların cenazesine katılarak, "hakkımızı helal etmiyoruz" diyen fabrika işçileri gündem olmuştu...

Tazminatlarını Alamayan İşçiler Patronun Cenazesinde 'Hakkımızı Helal Etmiyoruz' Dedi -

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Antarktika'nın Katkısı Çok Az: Buzul Çağının Ardından Deniz Seviyesi 500 Yılda 18 Metre Yükselmiş - Birlikte Olduğu Kadının Kocası Tarafından Basılarak Yatak Odasına Kilitlenen Adam Camdan Atladı - 16 Yaşındaki Çocuğa İstismardan 7 Kişiye Tutuklama
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER