CHP'den Tanju Özcan Açıklaması: 'Toplumun Değerlerine Aykırı Hiçbir Şeyi Kabul Etmeyiz'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepki çekmişti.

CHP'den Tanju Özcan Açıklaması: 'Toplumun Değerlerine Aykırı Hiçbir Şeyi Kabul Etmeyiz'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepki çekmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun olayı, "Toplumun değerlerine aykırı veya toplumun hassasiyetlerini rencide edici hiçbir şeyi kabul etmemiz mümkün değildir" şeklinde değerlendirdi.

s-07fc48383e9ee85f696917c3f5fd575368ec9c
CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Torun, Özcan'ın şahsi düşüncesinin partiyi asla bağlamayacağını vurgulayarak "Ama toplumun değerlerine aykırı veya toplumun hassasiyetlerini rencide edici hiçbir şeyi kabul etmemiz mümkün değildir" dedi. Özcan hakkında bir disiplin soruşturması başlatılıp başlatılmadığına yönelik soru üzerine Torun, "Partinin yetkili kurulları var onlar değerlendirirler, şu an için başlatılmış soruşturma yok" diye konuştu.

"Bu işin esprisi olmaz"

s-62347f8e663ca4a6d1044bc90de054a4fffacc
Tanju Özcan'ın bir süre önce Bolu Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine zam yapılmasına ilişkin önerisi yüzünden eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Torun, şunları kaydetti:
"O zaman da doğru bulmadığımız söyledik. Kendi görüşü olduğunu dile getirdik. Yine aynı şeyi söylüyoruz. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. İnsanların hassasiyetlerini bilmek lazım. İnsanların duygularını anlamak lazım. Orada tabii ki espri yapmaya çalışıyor ama bu işin esprisi, şakası veya şunu bunu olmaz."

CHP'li Özcan'ın tepki çeken anısı

CHP'li Özcan'ın tepki çeken anısı CHP'li Özcan'ın tepki çeken anısı 6132132cb80c7e3a4f15dc6a.jpg
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Armağan Çağlayan'ın YouTube programına konuk olmuş ve bir anısını anlatmıştı:
"Bir açılış yapıyoruz Bolu'da, acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. 'Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz' dedi. Ben de 'Hemen Ankara'ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?' dedim. 'Sıkıntı yok' dedi. 'Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. 'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabii konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var." 
Özcan gelen tepilerin ardından "Gerçekten bu anlattıklarımdan siyasi olarak değil de samimi olarak üzülen kadınlar ve kadın dernekleri varsa onlardan da özür dilemek düşer bana" demişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER