kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

CIA'in Yeni Gizli UFO Belgeleri İnternete Düştü: 2.2 Milyondan Fazla Belge

CIA'in arşivinde bulunan 'tanımlanamayan uçan nesnelerle' ilgili binlerce gizli dosya indirilebilir formatta internette yayınlandı.

CIA'in Yeni Gizli UFO Belgeleri İnternete Düştü: 2.2 Milyondan Fazla Belge

CIA'in arşivinde bulunan 'tanımlanamayan uçan nesnelerle' ilgili binlerce gizli dosya indirilebilir formatta internette yayınlandı. Yayınlanan arşivde 2.2 milyondan fazla belge bulunuyor.

s-90ba211e05efa2b852ac5d4d1678353193119a
Sputnik'in haberine göre, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) UFO'larla ilgili arşivinin bir kısmı daha kamuoyuna açıldı.UFO'larla ilgili bütün bilgilerin yayınlandığı belirtilen arşivdeki belgeler aynı zamanda indirilebilir formatta yayınlandı.

Belgeler 10 binden fazla talebin cevabı

s-7b3b6ac759f2525e46bf74a369be4821139dd4
Bilgi özgürlüğü aktivisti John Greenewald'ın 'The Black Vault' adlı internet sitesinde yayınlanan 2.2 milyondan fazla arşiv belgesi, Greenewald'ın CIA'ya yönelttiği 10 binden fazla talebin ve bugüne kadar binlerce sayfayı taraması sonucunda hazırlandı.CIA, yayınlanan belgelerde 'Tanımlanamayan Hava Olayları' (UAP) başlığında bugüne kadar oluşturulmuş arşivin tamamının yer aldığını söylese de, Greenewald CIA'nın bu iddiasını kanıtlamanın bir yolu olmadığı görüşünde.Black Vault'ta yer alan yazıda, CIA'nın daha önce yayınlanmış kayıtlardan oluşan bir CD hazırladığı ve sitenin 'olabildiğince eksiksiz bir arşive sahip olmak için' içeriği geçen sene edindiği belirtildi.

Yayınlanan belgelerde, bir Rus şehrinde yaşanan bir 'muhteşem patlama' da dahil olmak üzere çok sayıda ilgi çekici belge yer alıyor.

s-fced43ac0cef47746d879cd8cefb949fc1cfce
Ortaya çıkan belgeler arasında oldukça dikkat çekici olan bir diğeri ise CIA Bilim ve Teknoloji müdür yardımcısının 'ofisine elle taşınan' bir nesneyle ilgili.Belgeyi yayınlayan Greenewald 'elle taşınan nesne' hakkında 'Onu bizzat incelemek istedi ve sonra incelemeye devam etmeleri yönünde tavsiyede bulundu. Bu tavsiye gizli tutuldu' ifadelerini kullandı.

'Yardımcı olmaktan çok uzaklar'

s-3626786357999ab6ac9521ed2a047b5895f787
Greenewald ayrıca, CIA'ya gönderdiği taleplerle ilgili olarak kuruluşun 'yardımcı olmaktan çok uzak' bir tutum aldığını söyledi ve "CIA, kayıtlarını makul bir şekilde kullanmayı inanılmaz derecede zorlaştırdı. Belgeleri, hiç güncel olmayan '.tif' formatında sundular ve bu format insanların belgelerin içinde arama yapmalarını ve araştırmalarını çok zorlaştırıyor" dedi. Geçilmeyen Köprülerin Parasını Yine Halk Ödeyecek: 40 Günlük Sokağa Çıkma Yasağının Bedeli 673 Milyon TL - Akkuyu'da Neler Oluyor? Nükleer Santral İnşaatındaki Çatlaklar Gündemde - Geçmişte Yaşam Barındırma Olasılığı Yüksek 'Süper Dünya' Gezegeni Keşfedildi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER