Daha Önce Masa-Sandalye Yakan Konya Esnafı Valilik Önünde: 'Devlet Bizi Çok Yalnız Bıraktı'

Konya'da geçtiğimiz günlerde masa sandalye yakarak ekonomik krizi protesto eden esnaf, bu kez Konya Valiliği önünde eylem yaptı. Konya Valiliği önünde toplanan ve devlet büyüklerinden açıklama beklediklerini dile getiren işletmeciler, “Oran bazında bakıldığı zaman İstanbul il.

Daha Önce Masa-Sandalye Yakan Konya Esnafı Valilik Önünde: 'Devlet Bizi Çok Yalnız Bıraktı'

Konya'da geçtiğimiz günlerde masa sandalye yakarak ekonomik krizi protesto eden esnaf, bu kez Konya Valiliği önünde eylem yaptı.

s-08ce7da81627b950e86bc7e957c090b66e7006
Konya Valiliği önünde toplanan ve devlet büyüklerinden açıklama beklediklerini dile getiren işletmeciler, “Oran bazında bakıldığı zaman İstanbul ile vaka oranımız aynı olmasına rağmen orada işletmeler açık bizim şehrimizde kapalı bunun sebebi nedir? Biz bunu bilmek istiyoruz. Bununla beraber bir isteğimiz de yaklaşmakta olan Ramazan ayı için işletme kapanış saatleri sahura kadar uzatılsın” dedi.

"Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım diyorlar ama bu işler böyle olmayacak"

"Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım diyorlar ama bu işler böyle olmayacak""Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım diyorlar ama bu işler böyle olmayacak" Kısıtlamaların adaletsiz olduğunu savunan esnaf Can Temur, "Taktılar kafelere. Bugün iki tane adam yemek yiyecek çay içecek diye... Bugün 3 bin eleman çalıştıran fabrika var Konya'da o insanlar yemekhanelerinde maskesini çıkarıp yemek yemiyor mu? Bu ülkede korku devleti yarattılar. Devlet bizi çok yalnız bıraktı. Bıktık artık, buramıza kadar dayandı. Konya'nın 14 tane milletvekili var, yan gel yat... ‘Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım’ diyorlar, ama bu işler böyle olmayacak" sözleriyle derdini anlattı.

"En fazla hırsızlığa çıkarım"

s-562dff2a9d023adb073fdd0800cce837677386
Uzun süredir devam eden kısıtlamalar yüzünden zor günler geçirdiğini ve kredi kartı borçlarını ödeyemediğini dile getiren bir esnaf dağılmalarını isteyen polise, “Ben çocuğumun istediğini alamaz hale geldim. Kredimin ikinci taksiti geldi, ödeyemiyorum. Bundan sonra en fazla hırsızlığa çıkarım” diyerek tepki gösterdi.Polisler, işletme sahiplerinin not aldıkları taleplerini yetkili yerlere ileteceklerini söyledi.

Konya esnafı geçtiğimiz günlerde masa ve sandalyeleri yakarak eylem düzenlemişti

Konya'da Esnaf Masa ve Sandalyeleri Yaktı: 'Kongreler Lebalep Dolu, Virüs Sadece Bize mi Var?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER