Diyanet Başkanı Erbaş Açıkladı: 'Tam Kapanma Sürecinde Camilerde Cemaatle Namaz Kılınacak'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, "Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak" dedi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan ‘İyilik Vakti’ programının konuğu.

Diyanet Başkanı Erbaş Açıkladı: 'Tam Kapanma Sürecinde Camilerde Cemaatle Namaz Kılınacak'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, "Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak" dedi.

s-6e5f43ff282bd45f6e97e576e7b01a941fc27e
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan ‘İyilik Vakti’ programının konuğu oldu.Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) yardım faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Erbaş, İdlib’te insanların çok zor şartlar altında yaşadıklarını belirterek, “3,5 milyon insan, derme çatma çadırlarda elektrik, susuz, yani insan için ihtiyaç olarak gördüğümüz ne varsa onların olmadığı bir mekanda yaşadığını düşününüz. İşte biz, Türkiye Diyanet Vakfı olarak devletimiz olarak başka sivil toplum kuruluşları olarak ne kadar insana ulaşabiliyorsak onların hiç olmazsa zaruri ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, şöyle konuştu

s-ce940c82c077b127de5eb945dbd9e935fd3be6
“Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.” Siz Ufak Bir Kazanca Sevinirken Diğer Taraf: Kripto Botlar ile Haftada 450-500 Milyon Dolar Kazanıyorlar - Yurt Dışına Çıkmaları Yasaklandı! Türk Pasaportuyla Paylaşım Yapan Çift Adli Kontrolle Serbest - Pentagon Joe Biden Başkanlığı Devralırken 175 Milyon IP Adresini Paylaştı: AS8003'ün Sırrı Ne?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER