Diyanet Vakfı Kirayı Geciktiren Esnafı İcraya Verdi, Avukatlık Ücreti İstedi, Kiranın Faizini İstedi...

Diyanet Vakfı, salgında kapalı kaldığı için kirasını ödemekte zorlanan esnafı icraya verdi.

Diyanet Vakfı Kirayı Geciktiren Esnafı İcraya Verdi, Avukatlık Ücreti İstedi, Kiranın Faizini İstedi...

Diyanet Vakfı, salgında kapalı kaldığı için kirasını ödemekte zorlanan esnafı icraya verdi. Vakıf esnaftan avukatlık ücreti talep etti. Esnaf , “Vakfın dinle ilgisi kalmamış, sömürü düzenleri var” diye konuştu.

s-f2b6b01c9f0872ac641ef50d6e2a518d1288d6
Cumhuriyet'ten Zehre Özdilek'in haberine göre, Bingöl’de salgın nedeniyle kirasını ödeyemeyen kiracı esnafını icraya veren Türkiye Diyanet Vakfı, şimdi de esnaftan avukatlık ücreti istemeye başladı. Vakıfta üç tane kiralık dükkanı bulunan Muammer Sontepe, “Mesela ben vakıftan üç dükkân kiraladım. Vakıf bu üç dükkânı ayrı ayrı icraya verip ayrı ayrı avukatlık ücreti talep etti. Bir de kiralara geciktiği için faiziyle istemişler. Faiz haram değil mi? Bu dönemde bize en büyük kötülüğü Diyanet Vakfı yaptı” diye konuştu.Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan esnaf, salgın  döneminde kiralarını ödeyemediği için vakıf tarafından icraya verildi. Vakıf ayrıca geciken kiraları faiziyle istemesinin yanı sıra iki üç dükkânı olan esnaftanda ayrı ayrı avukatlık ücreti talep etti.

'Sömürü üzerine düzenleri var...'

s-d95906f469ae6e8a3f2fd8a0fe32626a2555c9
Salgın nedeniyle kirasını ödeyemediği için Diyanet Vakfı’nın icraya verdiği esnaf Muammer Sontepe, “Dükkânlarımız kapalı, işletemiyoruz. Bu şartlarda Diyanet’in bize yaptığı zulümdür. Bize destek olmaları gerekirken köstek oluyorlar. Biz bu süreçte sahipsiz kaldık. Dükkânlarımızdan atılma korkumuz var. Cumhurbaşkanı sesimize kulak versin” dedi. Diyanet vakfı’nın icraya verdiği bir başka esnaf ise Vakfın temsilcileri tarafından telefonun engellendiğini belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı aradım. CİMER’e tekrardan başvuru yaptım. Verdikleri yanıt ‘onlar bağımsız biz karışamıyoruz.’ Bu ülkede bağımsız bir kurum varmış onu öğrenmiş olduk. Bingöl AKP İl Başkanlığı’nı da aradım. İlgileneceklerini söylediler. Vakfın dinle ilgisi kalmamış, sömürü üzerine bir düzenleri var” diye konuştu. Biz Evde Sağlığımızı Korumaya Çalışırken Turistlerin Kısıtlamadan Muaf Olup Tatil Yapmaları Tepkilere Yol Açtı - Nisanda Tüm Zamanların En Yüksek İhracat Rakamına Ulaşıldı - Ankara Barosu Emniyet Genelgesini Danıştay'a Götürdü
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER