Doktordan Acı İtiraf: Ölüm Döşeğindeki Hastalar Oksijen Vermediğimizi Biliyordu

Tarihinin en büyük sağlık krizini yaşayan Hindistan'da vakaların ve ölüm sayılarının katlanarak artması yetkilileri harekete geçirdi.

Doktordan Acı İtiraf: Ölüm Döşeğindeki Hastalar Oksijen Vermediğimizi Biliyordu

Tarihinin en büyük sağlık krizini yaşayan Hindistan'da vakaların ve ölüm sayılarının katlanarak artması yetkilileri harekete geçirdi. Delhi'deki bir doktor, "Ölüm döşeğindeki hastalar, onlara taktığımız maskelerden oksijen verilmediğini anlıyordu" dedi.

s-9274af59bcea6ad1f745bfff13673ec58b9617
Günlük vaka sayılarının 300 bini geçtiği dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’da kabus bitmek bilmiyor… Ülkede hem aşı hem de oksijen tüpü sıkıntısı nedeniyle ölümlerin önüne geçilmezken, bir doktor acı bir itirafta bulundu.Delhi’de görevini sürdüren ve Covid-19’la ön cephede mücadele eden Dr. Chahat Verma, çaresiz kaldıklarını anlattı. İngiliz The Guardian’da yer alan haberde Dr. Verma, “Bir gün içinde baktığım 5 hasta gözümün önünde yaşamını yitirdi. Oksijen tüpü eksikliği sebebiyle oksijen veremiyoruz. Ölüm döşeğindeki hastalar oksijen vermediğimizi biliyor” dedi.

"Oksijen vermediğimizi biliyorlar"

s-9884e7223cd1da02045e24fbce8d2272d0b29b
26 yaşındaki doktor, “Doktorlar hastaların gözlerinin içine baka baka yalan söylemek zorunda kalıyor. Hastaların nefes almaya çalışmalarını izliyor, hastalar da onlara oksijen veremediğimizi biliyorlar. Gözlerinde saf dehşeti görebiliyorlar” diyerek doktorlar hastaların ölümlerini adeta izlemeye zorlandığını söyledi.Dr. Verma, “Virüs geçen senden çok daha farklı. Genç hastalar tamamen istikrarlı ve sağlığı iyi fakat bir anda oksijen seviyeleri düşüyor” dedi. Her Gün 3000'i Aşkın Ölüm Açıklayan Hindistan'da Koronavirüs Krizinin Geldiği Noktayı Gösteren 17 Fotoğraf - Hindistan Felaketi Yaşıyor! Ölenleri Sokaklarda Yakıyorlar - Hindistan'da Günlük Vaka Sayısı 350 Bine Yaklaştı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER