Doktoru Tehdit Etmişti: Sağlık Çalışanlarından Özür Dileyip, Karanfil Dağıttı

Ankara'da, hastanede doktorla tartışınca hakkında 'tehdit' suçundan soruşturma başlatılan S.Y., uzlaştırma uygulaması kapsamında doktor ve sağlık çalışanlarından özür dileyip, karanfil dağıttı.

Doktoru Tehdit Etmişti: Sağlık Çalışanlarından Özür Dileyip, Karanfil Dağıttı

Ankara'da, hastanede doktorla tartışınca hakkında 'tehdit' suçundan soruşturma başlatılan S.Y., uzlaştırma uygulaması kapsamında doktor ve sağlık çalışanlarından özür dileyip, karanfil dağıttı. Tarafların anlaşması sonucu dava açılmadı.

s-49b62be9c82941c7e21973095a52743b7a3ed8
Başkent’te S.Y., rahatsızlanan çocuğunu Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Enfeksiyon uzmanı, S.Y.’den çocuğu için işitme testi istedi. Bunun üzerine S.Y., çocuğunu kulak burun boğaz polikliniğine götürdü. Ancak hastanede testin yapılmadığını öğrenen S.Y., görevli doktorla tartışarak, tehditte bulundu.

Hasta ve sağlık çalışanlarının bulunduğu yerde gerçekleşen olay sonrası doktor, S.Y.'den şikayetçi oldu.

s-3616500041eae3c86a88cc44d48c5c9b3422ed
Şikayet üzerine S.Y. hakkında 'tehdit' suçundan soruşturma başlatıldı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suçun uzlaştırma kapsamında kalması nedeniyle dosyayı Uzlaştırma Bürosuna gönderdi. Başsavcılığın görevlendirdiği uzlaştırmacı, şikayetçi doktor ile görüştü. Doktor, şüpheli S.Y.'nin yaptığı eylemin yanlış olduğunu anlamasını sağlamak ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla olayın yaşandığı hastanedeki sağlık çalışanlarından özür dilemesi ve karanfil dağıtmasını istedi.

Uzlaştırmacı, bunun üzerine S.Y. ile görüşüp doktorun talebini iletti.

s-dd38f8641d09bd91fcb762aa8d7506d2cac121
Doktorun uzlaşma şartını kabul eden S.Y, hastanenin kulak burun boğaz servisinde görevli sağlık çalışanlarından özür dileyip, karanfil dağıttı. Böylece tarafların anlaşması sonucu soruşturma dava açılmadan sonuçlandı.S.Y. çocuğu rahatsız olduğu için olay anında fevri davrandığını ve pişman olduğunu belirterek, uzlaştırma sayesinde mahkemeye çıkmadan özür dileyip, karanfil dağıtarak ceza almadığını söyledi.

Uzlaşma farkındalık yarattı

s-a44dc09bae7abafc8e03b264a6c384ecd8a90f
Başhekim Yardımcısı İsmail Bulut, sağlıkta şiddetin suç olduğunu, farkındalık oluşması için olayın 'uzlaştırma' ile çözümlenmesinin güzel bir uygulama olduğunu belirtti. Bulut, "Bu şekilde karanfil dağıtılması bize de doktorlarımıza da gayet güzel bir jest oldu. Aynı zamanda sağlıkta şiddetin olmaması, tekrarlanmaması için bir farkındalık oluşturdu diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Muğlada Denize Girenleri Görünce O da Girdi, Ceza Yedi: 'Meğer Onlar Turistmiş' - Fenomenlerin Gözü Yaşlı: Çin'de 'Mukbang' Videoları Artık Yasak - Hayvanlara Kötü Muamelenin Cezası 6 Aydan 5 Yıla Çıkarılıyor! Ama İngiltere'de...
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER