kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Dolandırıcılık Davası Açıldı! 'Koronavirüse Çare Buldum' Dedi, Lise Mezunu Çıktı

Elinde 800 milyon lira değerinde 422 ilaç patenti bulunduğunu ve koronavirüse karşı ilaç geliştirdiğini öne süren Erdal Can Alkoçlar’a dolandırıcılık suçlaması ile dava açıldı.

Dolandırıcılık Davası Açıldı! 'Koronavirüse Çare Buldum' Dedi, Lise Mezunu Çıktı

Elinde 800 milyon lira değerinde 422 ilaç patenti bulunduğunu ve koronavirüse karşı ilaç geliştirdiğini öne süren Erdal Can Alkoçlar’a dolandırıcılık suçlaması ile dava açıldı. A.’nın 5 yıla kadar hapsi istendi.

s-97a77e0aebe3034b099b52a4e693adf8cd9e38
Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava dosyasında yer alan bilgilere göre, Erdal Can Alkoçlar, bir süre önce M.Ş. ile eşinin sahibi olduğu Yeniköy’deki bir yalı dairesini kiraladı. Taraflar aylık 12 bin dolarlık kira bedeli üzerinde anlaştı. Kira kontratı Alkoçları'ın bir şirketi adına yapıldı. Alkoçlar'ın bir diğer şirketi ise kefil oldu. Alkoçlar söz konusu yere taşındıktan sonra kira ödemelerinde sorun çıktı.

"10’a yakın şirketin adresine gidildiğinde, adreslerin boş olduğunun tespit edildi"

s-b2f0d792b1f69db7e45db55e65d3abafb314cb
Hürriyet'in haberine göre taraflar arasında yapılan görüşmelerden de sonuç çıkmayınca ödenmeyen 100 bin dolara yakın biriken kira bedeli için icra takibi yapıldı.Bir yandan da Erdal Can Alkoçlar'ın tahliyesi için dava açıldı. Alkoçlar icra takibine itiraz etti. M. Ş.’nin avukatı bir yandan da Alkoçlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.Savcılık suç duyurusunda, Alkoçlar'ın gösteriş amaçlı lüks villa veya yalı kiraladığı ancak hiçbir yere ödeme yapmadığı öne sürüldü. Dilekçede, “Şüpheli, müvekkilere ait yalı dairesinde aylarca kalmasına rağmen 1 lira bile ödeme yapmadı” denildi. Savcılık dilekçesinde, Alkoçları adına kayıtlı 10’a yakın şirketin adresine gidildiğinde, anılan adreslerin boş olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

"Mali sıkıntıya girdim"

s-662fc33f954f993432e0a8098967618bf23dbd
Savcılık soruşturması kapsamında Erdal Can Alkoçlar'ın da ifadesi alındı. Alkoçlar ifadesinde, yaşadığı mali sorunlar nedeni ile ödemeyi yapamadığını belirterek “Borçlarım nedeni ile Mas Holding’i 2018 yılı ortasında Ruslara sattım. Bu şahıslardan da alacağımı alamayınca maddi durumum iyice bozuldu” dedi.Yürütülen soruşturma sonrası Savcı Ömer Porgalı, Alkoçlar hakkında 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemi ile dava açtı. ‘Dolandırıcılık’ suçlaması ile hazırlanan iddianamede özetle “Şüpheli yüksek ücretle daire kiraladı. Bu konuda başka şahısların da şikâyeti bulunuyor. Şüpheli kendisini şirket sahibi varlıklı biri olarak tanıttı” denildi. Hazırlanan iddianame İstanbul 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

Lise mezunu çıktı

s-63681c2420558e1d529cbd1ea0f1c845a95a1a
Açılan davaya ilişkin Hürriyet’e açıklama yapan Erdal Can Alkoçlar'ın avukatı ise “Her ne kadar müvekkil hakkında dolandırıcılık iddiası ile dava açılmışsa da iddiaların dayanağı müştekilere ait taşınmazın kira alacağından ibarettir. Dolayısı ile bu, hukuki bir ihtilaftır ve dolandırıcılık suçunun yasal unsurları mevcut değildir. Müştekiler hakkında, iftira suçundan dolayı suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isteriz” dedi.Öte yandan, elinde 422 ilacın patentinin bulunduğunu öne süren Erdal Can Alkoçlar bir çok yerde kendisini ‘mucit veya biyolog’ olarak tanıtıyor. Dava dosyasına göre ise Erdal Can Alkoçlar lise mezunu.

Öğretim üyesi de kirasını alamadı

s-0ae822a6cbb4a71a582b57453b79726c20c7c1
ERDAL Can Alkoçlar hakkında benzer bir şikâyeti ise öğretim üyesi A. K.’in yaptığı belirlendi. A. K., de yalı dairesini kiralayan A.’dan kira alacağını alamayınca savcılığın yolunu tutan bir diğer isim oldu. Alkoçlar hakkında B. A. isimli bir kişinin de suç duyurusunda bulunduğu anlaşıldı. Alkoçlar'a toplamda 1 milyon 230 bin lira verdiğini öne süren B. A., verdiği paralara karşılık aldığı senetlerin de ödenmediğini iddia etti. Öte yandan, Erdal Can Alkoçlar da, B. A.’dan, kendisini tehdit ettiği gerekçesi ile şikâyetçi oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER