Down Sendromlu Genç Kız, 'Anne' Diye Bağırdıktan Sonra Ormanda Kayboldu

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, ormanlık alanda hayvancılıkla uğraşan Suriyeli bir ailenin 17 yaşındaki down sendromlu kızı kayboldu. Genç kızın acılı annesi gözyaşları içinde kızının bulunmasını istedi. Karabük'ün Safranbolu ilçesinde çobanlık yapan ailesi ile birl.

Down Sendromlu Genç Kız, 'Anne' Diye Bağırdıktan Sonra Ormanda Kayboldu

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, ormanlık alanda hayvancılıkla uğraşan Suriyeli bir ailenin 17 yaşındaki down sendromlu kızı kayboldu. Genç kızın acılı annesi gözyaşları içinde kızının bulunmasını istedi.

s-0d4e82998a269dd6ba94973cf8f88c74dbd6a8
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde çobanlık yapan ailesi ile birlikte yaşayan Suriye uyruklu 17 yaşındaki down sendromlu Emine Dandal annesi su doldurduğu sırada bir anda ortadan kayboldu. Kızının ‘Anne’ diye bağırdığını duyan anne Ayush Dandal, geri döndüğünde kızını göremeyince etrafta aramaya başladı. Anne Dandal, kızını bulamayınca, cep telefonu çekmediği için 2 kilometre koşarak Sarıçiçek gölünün kenarında piknik yapan bir aileden yardım istedi.

Bir ize rastlanmadı

s-c40a34bcb1955cad027a410116f8ad624fc283
Telefon çeken bir noktadan durum jandarma, AFAD, UMKE ve KARDOFF ekiplerine haber verildi. Dağa gelen ekipler hızlıca bölgede hem karadan hem de havadan drone kullanarak arama çalışması başlattı. Saatlerce yapılan aramalara rağmen genç kızdan bir ize rastlanmadı.

"Kendi konuşamıyor engelli ve hızlı da yürüyemez"

s-5d9aaa40f5bdf7a843c4e92f3c13a072afa247
Kendisinin su doldurmaya gittiğini söyleyen anne Ayush Dandal, öğlen saatlerinde kızının "Anne" diye bağırdığını duyduğunu, ancak ondan sonra koşarak geldiğini ve kızını göremediğini söyledi. Acılı anne, “Bir kere 'Anne' diye bağırdı. Geldim baktım bulamadım. Kendi konuşamıyor engelli ve hızlı da yürüyemez. Aşağıya kadar koştum, orada bir aile buldum ve onlardan yardım istedim. Sağ olsun onlar da jandarma ve diğer ekiplere haber verdi” diyerek gözyaşları içinde kızının bulunmasını istedi.Diğer yandan, jandarma ekipleri de drone ile sesli anons yaptı.11 saattir devam eden arama çalışmalarına Zonguldak’tan getirilen arama köpeklerinin de katılması ile çalışmalar devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER