Erdoğan'dan muhalefete tepki

Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, CHP'nin; Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önde olduğuna yönelik açıklamalarına, "Seçim böylesine olumlu ve demokratik atmosferde geçmişken, oy sayımı da halen sürerken, ale.

Erdoğan'dan muhalefete tepki

Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, CHP'nin; Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önde olduğuna yönelik açıklamalarına, "Seçim böylesine olumlu ve demokratik atmosferde geçmişken, oy sayımı da halen sürerken, alelacele sonuçlar açıklamaya kalkmak, milli iradenin gaspı anlamını taşır" sözleriyle tepki gösterdi.

Erdoğan, sonuçlar resmi olarak açıklanana kadar sandıkları terk etmeme çağrısında bulundu. 

Erdoğan şunları kaydetti:

"14 Mayıs seçimlerinin uhulet ve suhulet ile büyük bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşmesi, Türkiye’mizin sahip olduğu demokratik olgunluğun ifadesidir. Seçim böylesine olumlu ve demokratik atmosferde geçmişken, oy sayımı da halen sürerken, alelacele sonuçlar açıklamaya kalkmak, milli iradenin gaspı anlamını taşır. Milletimizin teveccühünün devam eden oy sayımına yansıyor olmasından memnuniyet duyuyoruz. Tüm dava ve yol arkadaşlarımdan, sonuçlar resmi olarak neticelenene kadar, her ne olursa olsun sandıkların başından ayrılmamalarını rica ediyorum. Demokrasi adına oy veren ve seçim çalışmalarında yer alan tüm vatandaşlarımı tebrik ediyor, her birine ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyorum." 

Türkiye ‘Cumhurbaşkanı’nı seçiyor

 

Türkiye milletvekillerini seçiyor: İşte otuz büyükşehir

 

Türkiye 13'üncü Cumhurbaşkanı'nı seçiyor! İşte 30 ilde son durum...

 

İşte milletvekili dağılımı, İşte partiler

 

Yavaş ve İmamoğlu son verileri paylaştı

 

7 bölge 7 sonuç: Kim önde gidiyor?

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER