Erdoğan’ın Görevden Aldığı Merkez Bankası Yöneticisinden Prof. Dr. Semih Tümen'den Çağrı

"Kaliteli politikalara dönmemiz gerekiyor" 20 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden alınan ve sonrasında hiçbir açıklama yapmayan eski Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal'dan 19 Eylül’de dikkat çeken bir çıkış gelmişti.

Erdoğan’ın Görevden Aldığı Merkez Bankası Yöneticisinden Prof. Dr. Semih Tümen'den Çağrı
s-6286585f5a397f47f0e8b3ca6a3347fa1b8156

"Kaliteli politikalara dönmemiz gerekiyor"

20 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden alınan ve sonrasında hiçbir açıklama yapmayan eski Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal'dan 19 Eylül’de dikkat çeken bir çıkış gelmişti.

"Faiz indirimini uzun bir süre gündeme almamızın mümkün değil"

Ağbal, Twitter hesabından, TCMB Başkanı olduğu dönemde kaleme aldığı ve 5 Mart 2021 tarihinde bankanın blog sitesi olan tcmbblog.org'da yayımlanan yazısının linkini paylaşmıştı.“2021 yılı sonunda enflasyonun yüzde 9,4 seviyesine düşmesini hedefliyoruz” denilen yazıda, “Ocak ayında sıkı parasal duruşumuzu korurken bu duruşun uzun bir müddet sürdürüleceğini ve gerekirse ilave faiz artışı yapılabileceğini belirterek sözle yönlendirmede bulunduk. Bu süreçte yaptığımız açıklamalarda ise mevcut enflasyon riskleri karşısında bu yıl içinde faiz indirimini uzun bir süre gündeme almamızın mümkün görünmediğini belirterek sözle yönlendirmemizi belirgin bir şekilde güçlendirdik” denilmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER