Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan İstifa Kararı

Erken seçim kararı alınan Ermenistan'da aylardır görevi bırakması talep edilen Başbakan Nikol Paşinyan istifa kararı aldı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan İstifa Kararı

Erken seçim kararı alınan Ermenistan'da aylardır görevi bırakması talep edilen Başbakan Nikol Paşinyan istifa kararı aldı. 20 Haziran'da sandığa gidileceğini daha önce duyuran Paşinyan, nisan ayında istifa edeceğini açıkladı.

s-39ba548518aaa067f8337bdebd060f8007c022
Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan'dan aldığı yenilginin ardından Ermenistan'da yaşanan tepkilere daha fazla direnmeyen Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifa kararı aldığı açıklandı.Ülkede muhalefetin savaş yenilgisi sonrası aylardır başlayan “istifa” çağrıları yanıt buldu.20 Haziran’da sandığa gidileceğini daha önce duyuran Paşinyan, nisan ayında istifa edeceğini açıkladı.Rus medyasına konuşan Paşinyan, "Nisan ayında erken seçim için istifa edeceğim. Bu dönemde başbakan vekilliğini sürdüreceğim" dedi.

Ordu muhtıra vermişti

s-7e9cc92ea8608f7b761707d9982a5e2e9ea675
Ermenistan ordusu, şubat ayında Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi. Paşinyan ise ülkede darbe girişimi olduğunu söyledi, Genelkurmay Başkanını görevden aldığını açıklamıştı.Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ise Genelkurmay Başkanının görevden alınmasıyla ilgili belgeyi imzalamamıştı. Ermenistan'da Sular Durulmuyor: Göstericiler Hükümet Binasını Bastı! - Ermenistan Erken Seçime Gidiyor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER