Ertuğrul Günay'dan 'Yüce Divan' İddiası: 'Erdoğan, Komisyon Başkanını Aradı'

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yeniden gündeme gelen 17-25 Aralık operasyonu sonrasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 17-25 Aralık soruşturmasında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem tek.

Ertuğrul Günay'dan 'Yüce Divan' İddiası: 'Erdoğan, Komisyon Başkanını Aradı'

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yeniden gündeme gelen 17-25 Aralık operasyonu sonrasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

s-259d1393eb656929165117c2dce90877a51c3e
17-25 Aralık soruşturmasında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur"  açıklamasının ardından başlayan tartışmalar sürüyor. Ali Babacan'ın “Malum arkadaşlar sağı solu tehdit ettiler” sözlerinin ardından Ertuğrul Günay da sürece o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın müdahale ettiğini söyledi.

"Erdoğan, komisyon başkanını aradı"

"Erdoğan, komisyon başkanını aradı" "Erdoğan, komisyon başkanını aradı" 61329d8dace71d626ceb8084.jpg
Günay, Halk TV’de yaptığı açıklamada, TBMM Araştırma Komisyonu’nun bakanları Yüce Divan’a gönderme eğiliminde olduğunu belirterek “Fakat bir erteleme oldu. O erteleme tam kararın komisyonda çıkacağı gün. O zaman başbakandı sanıyorum Erdoğan, komisyon başkanını aradı. Komisyon başkanı bembeyaz bir yüzle girip, toplantıyı erteledi. O bir hafta içinde de yeni birtakım girişimler oldu. Ali Bey (Ali Babacan) ‘sağı solu tehdit ettiler’ derken sanıyorum bunu söylemiş olabilir." dedi.Muhalefet ve iktidarın Yüce Divan oylamasında fire verdiğini de iddia eden Günay, “AKP’den bir grup yukarının iradesine rağmen gitmeleri yönünde oy verdi, muhalefetin de üç partisi de fire verdi. Muhalefet yeteri kadar etkinlik sergileyemedi. Muhalefet topyekun Meclis’teki oylamada bulunamadı bile. İncelerseniz görürsünüz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Bayraktar: 'Dosyamda Ne Varsa, Tapeler, Teknik Takip, Hepsi Doğrudur' -

Babacan’dan 17-25 Aralık İtirafı: 'Malum Arkadaşlar Yüce Divan'a Gitmemek İçin Sağı Solu Tehdit Ettiler'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER