Eşinin İnternetten Görüştüğünü Düşündüğü Kişiyi Katletti

Kahramanmaraş'ta hakkında uzaklaştırma kararı aldıran 20 yıllık eşi H.I.'nın internetten tanışıp görüştüğünü düşündüğü Ergin Gök'ü öldürüp cesedini ormanlık alandaki molozların altına saklayan Durdu Işık, Adana'da yakalandı.

Eşinin İnternetten Görüştüğünü Düşündüğü Kişiyi Katletti

Kahramanmaraş'ta hakkında uzaklaştırma kararı aldıran 20 yıllık eşi H.I.'nın internetten tanışıp görüştüğünü düşündüğü Ergin Gök'ü öldürüp cesedini ormanlık alandaki molozların altına saklayan Durdu Işık, Adana'da yakalandı. Cinayeti işlediğini itiraf eden Durdu Işık’ın, jandarmadaki sorgusu sürüyor.

s-55f3b04860af11832c1e82fe7088bd9fc63b1a
Elbistan ilçesinde yaşayan Ergin Gök (28), 7 Ekim günü akşam saatlerinde evden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Ailesinin, kayıp başvurusu üzerine polis ve jandarma ekipleri, Gök’ü arama çalışması başlattı. Gök’ün cinayete kurban gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde duran jandarma, araştırmasını bu yönde yoğunlaştırdı. 

Plakadan tespit edildi

Afşin ilçesine bağlı Çağılhan Mahallesi’nde bir çobanın, olay günü ormanlık alanda iki kişinin tartıştığını ve silah sesleri duyduğunu söylemesi üzerine, Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Bölgede çalışma yapan ekipler, şüpheli bir otomobilin plakasına ulaştı. Kameralardan otomobili kullanan kişinin Durdu Işık (42) olduğu ve bölgeye 2 kişi gelip, tek başına döndüğü belirlendi.

Otomobili yıkayıp saklamış

s-c643df1586b1c8de4caa9c269b459de2745a4e
Otomobilin Adana’ya geldiği bilgisine ulaşan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Otomobilin güzergahındaki çok sayıda güvenlik kamerası görüntüsünü inceleyen polis, Durdu Işık’ın merkez Seyhan ilçesindeki bir evde saklandığını saptadı. Adrese baskın yapan ekipler, Işık’ı yakalayıp, gözaltına aldı. Yapılan araştırmada, Durdu Işık'ın, bölgeden döndükten sonra otomobili yıkayarak sakladığı belirlendi.

Cinayeti detaylarıyla anlattı

s-1d717a914f11109f81c0c2482b8aea8fa1d895
Gözaltına alınan Durdu Işık’ın emniyetteki sorgusunda, 20 yıllık eşi ve iki çocuğunun annesi H.I.’ya (37) şiddet uyguladığını, bu nedenle de hakkında uzaklaştırma kararı olduğunu ve eşine bir türlü ulaşamadığını söylediği belirtildi.Işık’ın, ifadesinde, “Eşim benden ayrılınca deliye döndüm. Onun internet sitelerinden erkeklerle görüştüğünü düşündüm. Bu nedenle giriş yaptığı sitelere girip, yerini öğrenmeye çalıştım. Ergin Gök ile irtibatlı olduğunu düşünerek, onunla irtibata geçtim.Gök ile randevulaştıktan sonra 7 Ekim’de otomobille kendisini alıp, Afşin’e doğru yola çıktık. Burada eşimin adresini sordum. O da bilmediğini söyleyince onu vurdum. Daha sonra onu otomobile koyup, ormanlık alana gittim. Burada moloz torbalarını boşaltıp, cesedini içine koydum. Daha sonra da molozların altına saklayıp Adana’ya kaçtım” dediği öğrenildi.Şüpheli Durdu Işık, emniyetteki işlemlerinin ardından jandarma ekiplerine teslim edildi. Işık’ın, sorgusunun sürdüğü bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER