kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Eski Sevgilisini Bağlayıp Evi Ateşe Verdiği İddia Edilen Şüpheli Serbest

Ataşehir'de eski sevgilisi Alev Ş.'yi ayakları, ağzı ve kollarını koli bandıyla bağladıktan sonra evi ateşe verdiği iddiası ile gözaltına alınan Emre Y., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Eski Sevgilisini Bağlayıp Evi Ateşe Verdiği İddia Edilen Şüpheli Serbest

Ataşehir'de eski sevgilisi Alev Ş.'yi ayakları, ağzı ve kollarını koli bandıyla bağladıktan sonra evi ateşe verdiği iddiası ile gözaltına alınan Emre Y., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Emre Y. suçlamaları kabul etmedi. Hastanede ifadesi alınan Alev Ş., ise "Tartışmaya başladık. Ben sonrasını hatırlamıyorum. Hastaneye geldiğimde ellerimde, ayağımda ve boyun çevremde koli bantları olduğunu fark ettim. Ben Emre Y.'nin benim ellerimi, ayaklarımı ve ağzımı bantlayarak evimi ateşe verdiğini şu an hatırlamıyorum. Ancak evde ikimizden başka kimse yoktu" dedi. Komşuları Emre Y. 'nin Alev Ş.'yi sürekli darp ettiğini ve genç kadının daha önce 6 ay uzaklaştırma kararı aldığını anlattı.

s-cff6af5df12c3494c503a2bd674d0cd6593edc
Ataşehir'de eski sevgilisi Alev Ş.'nin ayaklarını, ağzını ve kollarını koli bandı ile bağladıktan sonra evi yakarak öldürmeye teşebbüs ettiği iddiası ile gözaltına alınan Emre Y., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Emniyet sorgusunda evli olduğunu söyleyen Emre Y., "Alev Ş., benim 5 aylık eski sevgilim olur. 1.5 ay önce ayrıldık" dedi.Alev Ş.'nin psikolojisinin bozuk olduğunu düşündüğünü söyleyen Emre Y., "Olay günü 13.30-14.30 sıralarında Alev'in ikametine gittim. Taşınma aşamasında olduğu için ona yardım ettim. Sohbet ettik, kahve içtik. Biraz sohbet ettikten sonra 16.00-17.00 sıralarında evinden ayrıldım. O gün hiç alkol almadım. Evli olduğumu ilişkimizin başında söylemiştim. Ona boşanma aşamasında olduğumu söylemedim" dedi. Ataşehir'de Yangın: Koli Bandıyla Bağlı Bulunan Kadın Yaralı Kurtarıldı -

Şikayetçi oldu

s-3b795af879d053346b3a39e0abaec4ee76acef
Emre Y., "Bu şahsın ellerini, kollarını bağlamadım. Evini ateşe vermedim. Hakkımdaki suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum. Neden böyle bir ifade verdiğini bilmiyorum. Şaşkınlık içerisindeyim. Bana iftirada bulunduğu için Alev Ş. isimli şahıstan davacı ve şikayetçiyim" dedi.

"Evde ikimizden başka kimse yoktu"

s-ab36ec4f7d0317f49885345319ab3b9bbcd884
Hastanede polise ifade veren Alev Ş., olay günü Emre Y.'nin evine geldiğini belirterek, "Bir miktar alkol aldık. Bana evli olduğunu ancak boşanma aşamasında olduğunu söyledi. Tartışmaya başladık. Zaten önceden de sürekli kavga ederdik. Ben sonrasını hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda apartmanın boşluğundaydım. Evimden dumanlar çıkıyordu ve nefes almakta güçlük çekiyordum. Bir kişi bana oksijen maskesi takarak ambulansa bindirdi. Hastaneye geldiğimde ellerimde, ağzımda ve ağız çevremde koli bantları olduğunu fark ettim. Sağlık çalışanları bantları söktü" dedi.Alev Ş., "Ben Emre Y.'nin benim ellerimi, ayaklarımı ve ağzımı bantlayarak evimi ateşe verdiğini şu an hatırlamıyorum. Ancak evde ikimizden başka kimse yoktu. Bilincim kapanmış olabilir. Yaşananlar nedeniyle şu an hafızam gidip geliyor. İyileştikten sonra ek ifade verebilirim" dedi.

Adli kontrolle serbest

s-2dacab943744ecc6f5b77d028e087c466299da
Emre Y., savcılık sorgusunun ardından, "Yangın çıkarmak suretiyle kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan adli kontrol şartı ile serbest bırakılması için mahkemeye sevk edildi. İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın adli kontrol talebini kabul ederek, şüpheli Emre Y.'nin adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi.Emre Y.'nin Alev Ş.'nin ikametine 200 metreden fazla yaklaşmasını yasaklayan mahkeme, Emre Y.'nin bu adli kontrol hükmünü ihlal etmesi durumunda tutuklanacağını tutanağa yazdı.

"Sürekli dövüyordu"

s-c58d9578a0fb6df0fb2fd18e226356697bfb07
Alev Ş.'nin komşuları yaşadıkları dehşeti anlattı. Ayşe Soysal, "15 gün önce bu adam kızı dövmüş. Elleri ayakları kan içindeydi. Yöneticiye beraber kızı adamın elinden kurtardık. Adamı eve kitledik. Ben kızla uğraşırken, bizim polisi aradığımızı duyunca adam kaçmış. Bir hafta sonra da kapı ardına kadar açıktı. Ben yine bir şey oldu zannettim. Yöneticiyi çağırdım. Onunla beraber içeri girdik. Kapı zaten zorlanmıştı o gün. Daha sonra biz kızı arayınca sevgilisi, 'kız benimle sorun yok' dedi. Dün de yangını duyduk" diye konuştu.Talihsiz kadının karşı komşusu, Hatice Yaprak, "Alev, erkek arkadaşım beni sürekli dövüyor diye zaten söylüyordu. Dün de yangın meydana geldi. Kız, daha önce de şikayetçi olmuştu. Adam için 6 ay uzaklaştırma aldırmıştı. Bir koku geliyordu. Arka odayı yakmış. Çocuğu görmedim. Alev hep söylüyordu; 'beni dövüyor, kovuyor' " dedi. Bina sakinlerinden Sedat Polat ise, "Son 15 gündür devamlı kavgaları oluyordu. Eşi mi eski sevgilisi mi onu da bilmiyoruz. Yolda görsek tanımayız." diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER