Eski Vekil Şevki Yılmaz: 'Kadının Hukukunu Avrupa’da Arayanlar Ahmaktır; Pezevenkliği Medeniyet Yaptınız'

20.

Eski Vekil Şevki Yılmaz: 'Kadının Hukukunu Avrupa’da Arayanlar Ahmaktır; Pezevenkliği Medeniyet Yaptınız'

20. dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili "Kadının hukukunu Avrupa’da arayanlar ahmaktır; ne zaman pezevenkliği siz medeniyet yaptınız" sözleriyle tartışma yaratacak açıklamalara imza attı.

s-0a890d47fdde3fe06056ec5c1a875617ccb348
Olay 53'te yer alan habere göre, Zavendikli Mustafa Yıldız'ın ölümünün 10. yıl anması Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi olarak anılan Kadına Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi'ne tepki gösterdi.

"Domuzun bile kabul etmediği ahlaksızlığı teşvik eden bir felaket eskiden de vardı ama artırılarak devam ediyor"

s-104c7dedc04c4dbcfb1e1c45254afac93dd2a8
Masonların Müslümanları yıkmak için faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini iddia eden Şevki Yılmaz, kadın haklarına ilişkin olay yaratacak şu ifadeleri kullandı:"Şimdi aileden bizi yıkmak için yeni oyunları Masonlar ortaya koydular. Bazı kardeşlerim de bu oyuna düşüyorlar. Bizde kadın - erkek ayrımı yok hepsi ailedir. Aile, kadın erkekten meydana gelmiştir. Domuzun bile kabul etmediği ahlaksızlığı teşvik eden bir felaket eskiden de vardı ama artırılarak devam ediyor. Bizle çok savaş ediyorlar. Sadece Suriye’deki olay değil ahlak savaşından daha tehlikeli bir savaş yok. Aklımızı başımıza alacağız. Kadının hukukunu Avrupa’da arayanlar ahmaktır. Açık ve net konuşuyorum. Avrupa kim? Terbiyesizlere bak ya. Avrupa’da kadın hakkı arayacaklar. Kadın hakkı dediğiniz Avrupa’da var mı bana sorun."

"Şu hale bak ya. Kızın diyor eve dostuyla gelirse saygılı olacaksın"

s-883212a5ec7998ec88ed414c628a485b129eb4
Yılmaz, aile yapısının bozulması için olabildiğince büyük bir felaketin yaşandığı ifade ederek, şunları kaydetti:“Şu hale bak ya. Kızın diyor eve dostuyla gelirse saygılı olacaksın. Vay vay vay. Bir de çay ısmarlayalım kavata öyle mi? Allah ıslah etsin ya. Kadın diyor bir dostunu eve getirdi sakın ha kadına el kaldırma hapse girersin diyor. Yahu ne zaman pezevenkliği siz medeniyet yaptınız. Allah’tan korkun ya."

Yılmaz'ın bu açıklamalarına sosyal medyadan da tepkiler geldi...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER