Ev ve arabulucu faizsiz alma tercihi salgın döneminde yüzde 41 arttı

Türkiye'de faiz ödemeden, minik birikimlerle tasarrufa dayalı çözümler sunmayı hedefleyen Eminevim, 2020 yılının ilk 4 ayında teslimatlarını yüzde 41 artırarak 7 bin 500 kişiyi daha faiz ödemeden ev ve vasıta sahibi yaptıklarını duyurdu.

Ev ve arabulucu faizsiz alma tercihi salgın döneminde yüzde 41 arttı

Türkiye'de faiz ödemeden, minik birikimlerle tasarrufa dayalı çözümler sunmayı hedefleyen Eminevim, 2020 yılının ilk 4 ayında teslimatlarını yüzde 41 artırarak 7 bin 500 kişiyi daha faiz ödemeden ev ve vasıta sahibi yaptıklarını duyurdu. Firma, hizmet vermeye başladığı 1991 yılından bu yanlamasına toplamda 160 bin teslimat gerçekleştirmiş oldu. İnsanların ev ve vasıta ihtiyaçlarını dingin, gelirine kadar taksitlerle ve minik birikimlerle karşılayabilmekten sevinç duyduğunu bildiren Muhakkak Grup İcra Kurulu Başkanı A. Sefa Üstün, dingin bir model olan Elbirliği Sistemi ile 160 bininci teslimata imza atabilmenin ülke ekonomisine sağlanan kazançlar bakımında oldukça gurur verici olduğunu dile getirdi.

2020'de 1,2 Milyar TL'lik parasal katkı maddesi sağlandı

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına bölge salgına rağmen alınan tedbirler doğru 2020 yılında hizmetlerinin aralıksız sürdüğünü açıklayan A. Sefa Üstün, yapılan teslimatlarla yılın birincil 4 ayında ekonomiye 1,2 Milyar TL'lik mali katkı maddesi sağladığını söyledi. Üstün şöyle konuştu: “Türkiye genelinde 1991 yılından bu yanlamasına uyguladığımız Elbirliği Sistemi, mevcut finansal sistemlere alternatif, konut sahibi olma maliyetlerini önemli anlamda düşüren, içinde dayanışma ruhunun olduğu edilgen bir ulusal finansman sistemidir. Bugüne değin 160 bini aşkın kişiyi faiz ödemeden, bütçesine uygun taksitlerle konut ve araç sahibi yaptık. Özellikle pek çok sektörün durma noktasına geldiği salgının ilk 4 aylık döneminde yaptığımız ev teslimatları sürekli sürdü ve bu dönemde 3 bin 500'e yakın konut teslimatıyla geçen yılın benzer dönemine göre yüzde 29'luk bir büyüme sağlandı. Aldığımız tedbirlerle 2020 yılının ilk 4 ayında toplam vasıta ve konut teslimatımızı ise geçen yılın aynı dönemine kadar yüzde 41'lik artışla 7 bin 500'e çıkarmayı başardık. Ev ya da vasıta sahibi olma planlarını tecil etmek istemeyen insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak bu baskı dönemde ülkemizin ekonomisine ve ev sektörüne takriben 1,2 Milyar TL katkı sunduk. Bu başarılar bizleri gururlandırıyor. Tedbirler çerçevesinde aralıksız hizmete devam edeceğiz” dedi.

Ev sahibi olma maliyetlerinin Elbirliği Sistemi ile manâlı oranda düştüğünü ve sistemin konut pazarında kayda değer bir rol sahibi olduğunu belirten Üstün, yıl sonuna kadar 20 bin teslimat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER