Faciaya Davetiye: Moloz Yüklü Hafriyat Kamyonlarıyla Drift Yaptılar

Sultangazi'de iki farklı noktada çekilen görüntüler yürekleri ağızlara getirdi.

Faciaya Davetiye: Moloz Yüklü Hafriyat Kamyonlarıyla Drift Yaptılar

Sultangazi'de iki farklı noktada çekilen görüntüler yürekleri ağızlara getirdi. Sık sık karıştıkları ölümlü kazalarla gündeme gelen hafriyat kamyonları ölüme davetiye çıkardı. Yolda drift yapan ve damper kapağından moloz ve taşların yola savrulduğu 2 hafriyat kamyonu kameraya yansıdı.

s-44d7fe20fb9662dae4807dcf4a656f842d974e Hafriyat kamyonlarının tehlikesine maruz kalan ilçelerden biri olan Sultangazi'de kaydedilen iki farklı görüntü 'bu kadarına da pes' dedirtti. Kuzey Marmara Bağlantı Yolu'nun Sultangazi tarafında devam eden tünel çalışmaları ve ilçede bulunan taş ocaklarına giden güzergahları kullanan hafriyat kamyonların trafik güvenliğini tehlikeye attığı anlar cep telefonu ile kaydedildi.

Drift yaparak araç solladı

Drift yaparak araç solladıDrift yaparak araç solladı Seyir halinde olan bir hafriyat kamyonunun 'drift' yaptığı anlar, bir başka sürücü tarafından görüntülendi.Seyir halinde olan bir hafriyat kamyonunun sürücüsü Cebeci Mahallesi Selçuklu Bulvarı'nda drift diye tabir edilen hareketi yapmaya başladı. Hafriyat kamyonun dorsesi bir sağa, bir sola doğru kayarken sürücü, trafik güvenliğini tehlikeye attı. Bununla da yetinmeyen sürücü, drift yaparak önündeki araçları solladı.

Kamyonlardan dökülen taş ve molozlar yola savruldu

s-99a26c61c18cd48177ae591c75c7d309e94fd2 Sultangazi-Arnavutköy bağlantı yolunda seyir halindeki hafriyat kamyonundan dökülen taş ve molozlar yola savruldu. Dökülen taş ve molozlar arkadan gelen sürücülere zor anlar yaşattı. O anları kaydeden sürücü de, hafriyat kamyonu sürücüsüne "döke döke gidiyorsun" diyerek tepki gösterdi.

Branda şartına uymuyorlar

s-191bd78882dc1b148f486a31842c31cd65cc7c Hafriyat kamyonlarının sık kullandığı güzergah havadan da görüntülendi. Sultangazi'deki güzergahları havadan görüntülenen hafriyat kamyonlarının branda şartına uymadıkları görüldü. Brandasız trafikte ilerleyen hafriyat kamyonlarının yaydığı toz da görüntülere yansıdı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER