Fatih Portakal FOX TV'yi Bıraktı: 'İçsel Devrime İhtiyacım Vardı'

FOX TV'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada anchorman Fatih Portakal'ın görev bırakarak emekliliğini istediği duyuruldu. Fatih Portakal da bir açıklama yaparak şunları söyledi: "10 yıldır gurur duyarak calışıp, birlikte keyifle yol aldığim FOX Haber'den kendi terci.

Fatih Portakal FOX TV'yi Bıraktı: 'İçsel Devrime İhtiyacım Vardı'

FOX TV'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada anchorman Fatih Portakal'ın görev bırakarak emekliliğini istediği duyuruldu. Fatih Portakal da bir açıklama yaparak şunları söyledi: "10 yıldır gurur duyarak calışıp, birlikte keyifle yol aldığim FOX Haber'den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece “Ne yapmak istiyorum?” sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi. Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim." s-5e0eb6e65e8668f8e9299ae7b450531033568a
FOX TV, dün akşam görevini bıraktığı iddiası gündeme gelen Fatih Portakal’la ilgili açıklama yaptı. Kanal iddiaları doğruladı.FOX TV'nin açıklaması şu şekilde:

"2010 yılından beri kanalımızda FOX Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.Fatih Portakal görevi süresince FOX'un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz.Doğan Şentürk yönetimindeki FOX Haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir.Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz."

FOX TV'den yapılan açıklama

Dün akşam saatlerinde Portakal'ın istifa ettiğine yönelik iddialar dile getirilmişti.

İsmail Saymaz Canlı Yayında Duyurdu: Fatih Portakal İstifa mı Etti? -

Portakal da emeklilik kararı ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı

s-516733a3b3539b78ba3ab871dda9a58912e5ad
s-5919c30de43785cba5aa51089d21b36e24d31f
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER