kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

FBI, Kongre baskını öncesi 'Savaş hazırlığı' uyarısında bulunmuş

ABD'nin yüksek tirajlı gazetelerinden Washington Post'un ele geçirdiği Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) belgesine göre, FBI'ın Virginia ofisi, Trump yanlılarının ABD Kongresini bastığı 6 Ocak'tan bir gün önce bir uyarı yayımladı. "SAVAŞA HAZIR OLUN" UYARISISöz konusu uyarıda.

FBI, Kongre baskını öncesi 'Savaş hazırlığı' uyarısında bulunmuş

ABD'nin yüksek tirajlı gazetelerinden Washington Post'un ele geçirdiği Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) belgesine göre, FBI'ın Virginia ofisi, Trump yanlılarının ABD Kongresini bastığı 6 Ocak'tan bir gün önce bir uyarı yayımladı.

"SAVAŞA HAZIR OLUN" UYARISI

Söz konusu uyarıda, aşırılıkçı kişilerin başkent Washington DC'ye geldiğine dikkat çekilerek, "İnternet üzerinden yapılan paylaşımlarda, şiddet çağrıları var. 'Savaşa hazır olun, Kongreye cam kırıkları, kapı tekmeleri ve 'siyahilerin hayatı değerlidir' ve 'Antifa taraftarlarının kanı lazım' içerikli paylaşımlar var." istihbaratını paylaştığı kaydedildi.

Protestocuların şiddeti açıkça teşvik ettiğine işaret edilen uyarıda, "Protestocular savaşa hazır olduklarını ve Trump için öleceklerini belirtiyorlar." bilgisi de yer aldı.

FBI, Kongre baskını öncesi 'Savaş hazırlığı' uyarısında bulunmuş

TRUMP: BEN ŞİDDET İSTEMİYORUM

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump, kanlı Kongre baskınına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ben şiddet istemiyorum, hiç istemedim" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER