Financial Times'ın Gündemi Sedat Peker: 'AKP'yi Köşeye Sıkıştırmış Gibi Görünüyor'

Sedat Peker'in iddialarına yer veren Financial Times gazetesi, “AK Parti desteğinin rekor düzeyde azaldığı bir dönemde Peker, AK Parti'yi köşeye sıkıştırmış gibi görünüyor" ifadelerine yer verdi. Financial Times (FT) gazetesi, Sedat Peker'in videolarındaki iddia ve suçlamalara .

Financial Times'ın Gündemi Sedat Peker: 'AKP'yi Köşeye Sıkıştırmış Gibi Görünüyor'

Sedat Peker'in iddialarına yer veren Financial Times gazetesi, “AK Parti desteğinin rekor düzeyde azaldığı bir dönemde Peker, AK Parti'yi köşeye sıkıştırmış gibi görünüyor" ifadelerine yer verdi.

s-e44d1d2bc3ff91b4f46ead5b8c7ea44abe7872
Financial Times (FT) gazetesi, Sedat Peker'in videolarındaki iddia ve suçlamalara yer verdi. Ayla Jean Yackley imzalı haberde, 'Gangster, politik elitlere karşı videolarıyla Türkiye'yi şaşkına çevirdi' başlığı kullanıldı.

“Erdoğan’ı işin içine dahil etmedi”

s-126dbf90559cf18f1b38c3be7cbe0ade4fc470
Videolarda, bazı hükümet yetkilileri ile ailelerinin uyuşturucu kaçaklığı, tecavüz ve cinayetle suçlandığını yazan Financial Times'ın haberinde, Peker'in 'ağabey' diyerek seslendiği ve 'işin içine dahil etmediği' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın çevresindekilere yöneltilen iddiaların, 20 yıl önce 'organize suçun siyaset üzerindeki hakimiyetini kırma vaadiyle iktidara gelen AK Parti'nin ismini lekelediği' belirtildi.

“AK Parti’yi köşeye sıkıştırdı”

s-758508ac745340a84d2718cebd2da09e1e7ab5
Haberde, "Korona virüsü salgını ve ekonomik çöküntüyle mücadele konusunda AK Parti desteğinin rekor düzeyde azaldığı bir dönemde Peker, AK Parti'yi köşeye sıkıştırmış gibi görünüyor" ifadelerine yer verildi.YouTube'da yayınlanan videoların 'hem performans sanatı hem de günah çıkarma' niteliğinde olduğunu yazan Yackley, Peker'in öfkesinin çoğunlukla Süleyman Soylu'ya yönelik olduğunu aktardı. Yackley, "Peker'in iddiaları, medyanın hükümet tarafından sıkı bir şekilde kontrol edildiği ülkede, siyaset perdesinin ardına nadir bir bakış sunuyor" dedi.

“Suçlamalar travmaları deşti”

s-67cf45d93977438a6623ed1f9900756d51f4c4
Peker'in iddialarını 'az sayıda kanıta' dayandırdığı belirtilen haberde, "Bu suçlamalar, Erdoğan'ı eleştirenleri heyecanlandırırken, kurbanların travmalarını deşti" ifadeleri kullanıldı.Peker'in yedinci videosunda gazeteci Uğur Mumcu suikastıyla ilgili Mehmet Ağar'ı işaret etmesinin üzerine Güldal Mumcu'nun "Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın" paylaşımı hatırlatıldı. TL Tarihinin En Düşük Seviyesini Gördü: Neden Değer Kaybediyor? Bundan Sonra Ne Olacak? - Günün Korona Tablosu: Yeni Vaka Sayısı 7.656 - Friends'in Yıldızları Courtney Cox ve Matthew Perry'nin Uzaktan Akraba Oldukları Ortaya Çıktı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER