kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

George Orwell Severler Buraya! 1984 Mini Dizi Olarak Ekranlara Uyarlanıyor

İngiliz gazeteci ve romancı George Orwell'ın distopya türünün örneklerinden '1984' romanı mini dizi oluyor.

George Orwell Severler Buraya! 1984 Mini Dizi Olarak Ekranlara Uyarlanıyor

İngiliz gazeteci ve romancı George Orwell'ın distopya türünün örneklerinden '1984' romanı mini dizi oluyor. Dizi, George Orwell'ın aynı adlı bilimkurgu klasiğinden uyarlanan tiyatro oyununu kaynak alacak.

s-89477722cff4262d12ec72cbfb688c482c7c87
Filmloverss'tan Erhan Tan'ın haberine göre, George Orwell‘in 1949 yılında yayımlanan ve çizdiği distopik gelecekle kendisinden sonra gelen pek çok esere ilham kaynağı olan bilimkurgu klasiği 1984, yeni bir uyarlamayla ekranlara geliyor. Ancak bu kez Orwell’in romanı doğrudan uyarlanmıyor. Bunun yerine Orwell’in klasik romanından uyarlanan aynı adlı tiyatro oyunu kaynak alınıyor.

5 bölümlük mini diziden oluşacak.

s-e6fb012897b96d2a1a661d00ee35e50cf4aafd
Apple TV+’ta izleyici ile buluşan Dickinson dizisinin arkasındaki yapım şirketi olan Wiip, Robert Icke ve Duncan Macmillan‘ın yaratıcısı olduğu tiyatro oyununu beş bölümlük bir mini diziye uyarlamak için hazırlıklara başladı.Birleşik Krallık’ta Nottingham Playhouse ve West End’de, Amerika’da ise Broadway’de sahnelenen oyun, her iki ülkede de başarı yakalamıştı.Icke ve Macmillan uyarlama hakkında yayınladıkları ortak açıklamada, “Gözetlemenin, ‘yalan haber’in ve gerçeğin çürümesinin bu bölünme çağında dünya demokrasi ve hükûmeterle boğuşurken Orwell’in başyapıtının ivediliği inkâr edilemez” ifadelerini kullandı. İkili insanların ekranlarında gördüklerine, pencereden gördüklerinden daha fazla inandığı bu toplum portresinin uyarlaması için televizyonun ideal olduğunu söylerken bu başyapıtın içinde olduğumuz zorlu dönem hakkında neler söyleyebileceğini keşfedecekleri yeni, cesur bir versiyon hazırlayacaklarını ifade etti. Şanlıurfa'da Tarihi Kilisede Mangal Partisine Tepki - Sihirli Mantarları Enjeksiyonla Aldı, Vücudunda Mantar Yetişmeye Başladı - AKP ve MHP'li Vekillerin 'Sağlıkçı' Kontenjanından Aşılanması Tepkilerin Odağında
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER