Gizem Canbulut'u Öldüren Eren Yıldız'ın İfadesi Ortaya Çıktı: 'Bıçakladığımı Hatırlamıyorum'

Burdur'da, Gizem Canbulut'u buluştukları parkta bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Eren Yıldız, ifadesinde, "Ailesinin zoruyla ayrıldık.

Gizem Canbulut'u Öldüren Eren Yıldız'ın İfadesi Ortaya Çıktı: 'Bıçakladığımı Hatırlamıyorum'

Burdur'da, Gizem Canbulut'u buluştukları parkta bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Eren Yıldız, ifadesinde, "Ailesinin zoruyla ayrıldık. Daha sonra Instagram'dan adımla yaklaşık 100 sahte hesap açıldı. Bu hesaplardan çıplak kadın ve erkek resimleri paylaşılıyordu. Bunları Gizem’in açtığından şüpheleniyordum" dedi.

s-4b1b5103d05301e166de42b4090cdadb26bdba
Burdur'un Bucak ilçesinde, 17 yaşındaki Gizem Canbulut’u buluştukları parkta boğazından bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 19 yaşındaki Eren Yıldız'ın ifadeleri ortaya çıktı.

"Hesaplardan çıplak kadın ve erkek resimleri paylaşılıyordu"

s-940c5ce2286d7efa2f2f57112b66648829b257
Yıldız’ın poliste ve savcılıkta verdiği ifadesinde, Gizem’i 2 yıldır tanıdığını, 4 ay sevgili olduklarını, genç kadının ailesi istemediği için ayrıldıklarını belirten Yıldız, şunları anlattı:"Ayrıldıktan kısa süre sonra Instagram hesabından benim adıma yaklaşık 100 sahte hesap açıldı. Bu hesaplardan da çıplak kadın ve erkek resimleri paylaşılıyor, hatta resimdeki kafa kısımları kesilip benmişim gibi sahte hesaplardan paylaşılıyordu. Kimin yaptığını bilmiyordum. 8- 9 ay bu şekilde devam etti. Gizem’in yaptığını düşünerek, kendisine sordum. Bana sadece bir hesap açtığını söyledi. Bana, ‘Sen ekran fotoğraflarını alıp bana at, ben silmeyi biliyorum’ dedi. Ben de kendisine atmaya başladım. O da fotoğraflarımı attığım hesabı kapatıyordu. Bu tür kapatmaları sadece hesap sahibi yapabilir. Gizem’in açtığına inandım. Olaydan bir gün önce, akşam saatlerinde cep telefonundan Gizem’i aradım. 'Konuyu nasıl çözeceğiz?' diye sordum. 'Buluşalım yüz yüze konuşalım' dedim. Kabul etti. Olay günü Gizem’e mesaj attım. ‘Neredesin’ dedim. 'Okul civarındayım' deyince, Yunus Emre Parkı'na geçeceğimi söyleyip, orada buluşalım dedim. Ben evden çıkarken sürekli yanımda taşıdığım, bıçağın içinde bulunduğu montumu giydim. Öğlen 12.00 gibi buluştuk. ‘Bu işler senin başının altından çıkıyor. Bu hesapları sen açıyorsun’ dediğimde bağırmaya başladı. Sinirlendi ve ‘Ben yapmadım’ dedi. Israr edince kendisinin yaptığını söyledi. 'Niye yaptın?' diye sorunca da aramızda itiş-kakış oldu. Bana, ‘Senin hayatını karartacağım. Benim olacaksın. Yoksa seni rezil ederim’ dedi. ‘Polise şikayet edeceğim’ dedim. ‘İstediğin kadar polis araştırsın, bir şey bulamaz’ dedi. O sırada çok sinirlenmiştim. Bıçakladığımı hatırlamıyorum. En son Gizem’i kanlar içerisinde yerde gördüm. Çok korktum. Bıçağı atarak olay yerinden uzaklaştım."

'Beni polise teslim edin' dedim

s-1c7af288749f41ab2ecaad27bef4976e27fdd7
Eve gittikten sonra anne babasına olanları anlattığını kaydeden Yıldız, "'Beni polise teslim edin' dedim. Ellerimi yıkadım. Tişörtümü çıkardım. Sonra ailem polisi aradı. Gizem’in bütün amacı ve böyle davranmasının sebebi benle muhabbet etmeyi sürdürmek, başka kızlarla konuşmamı, arkadaşlık yapmamamı istemesidir " dedi.

Ne olmuştu?

Öldürülen Gizem Canbulut'un 'Türkiye'de Kadın Olmak Zor Ama Kadın Ölmek Kolay' Paylaşımı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER