Görme Engelli Oğlunun Tedavisi İçin Biriktirdikleri Parayı Dolandırıcılara Kaptırdı: 'Umudumuzu Çaldılar'

Gaziantep'te görme engelli çocuğunun tedavisi için biriktirdiği parayı kendilerini polis olarak tanıtan kişilere kaptıran Seda Nur Ağkurt, çocuğunun gözlerinin açılması için son umutlarının söndüğünü, tek isteklerinin dolandırıcıların yakalanması olduğunu söyledi. Gaz.

Görme Engelli Oğlunun Tedavisi İçin Biriktirdikleri Parayı Dolandırıcılara Kaptırdı: 'Umudumuzu Çaldılar'

Gaziantep'te görme engelli çocuğunun tedavisi için biriktirdiği parayı kendilerini polis olarak tanıtan kişilere kaptıran Seda Nur Ağkurt, çocuğunun gözlerinin açılması için son umutlarının söndüğünü, tek isteklerinin dolandırıcıların yakalanması olduğunu söyledi.

s-9c1ec29b41025d341ecf6be669df50d4b8f763
Gaziantep'in Öğümsögüt Mahallesinde oturan 3 yıllık evli Seda Nur Ağkurt’un, kan tahlili vermek için gittiği sağlık ocağında telefonu çaldı. Ağkurt'a kendisini polis olarak tanıtan bu kişi, eşi Celil Ağkurt’un kimlik bilgileriyle bir kuyumcudan altın ve nakit para çekildiğini söyledi. Telefondaki kişi, gözaltına alınan Celil Ağkurt’un masum olduğunu ve söz konusu kuyumcuya operasyon yapılacağını belirtti. Şüpheli, operasyon için paraya ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek Seda Nur Ağkurt'a altını olup olmadığını sordu. Seda Nur Ağkurt da dolandırıcıya evde altınının bulunduğunu söyledi. Dolandırıcı, altınları bozdurarak parayı seri numarasını alıp, verecekleri hesaba yaptırması için yönlendirdi. Bu kişi, eşini aramamasını, gelen telefonlarına da bakmamasını istedi.

28 bin TL'yi istenilen hesaba yatırdı

s-5433f35ba9b7c2c19581250790e3d30d0680af
Telefondaki kişiye inanan Ağkurt, evdeki altınları alıp kent merkezinde kuyumcuya 28 bin liraya bozdurdu, ardından da ATM'den verilen hesaba yatırdı. Dolandırıcı, Ağkurt’tan evine gitmesini, eşinin sorgusunun ardından gönderileceğini söyleyerek telefonu kapattı. Eve dönen Seda Nur Ağkurt, telefonla eşini arayarak durumu anlattı. Dolandırıldıklarını anlayan çift, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.Kendisine gelen telefonda sık sık telsiz sesi geldiği için konuştuğu kişilerin polis olduğunu düşündüğünü belirten Seda Nur Ağkurt, "Hesaba 28 bin lira parayı yatırdıktan sonra bir daha ulaşamadım. Eşimle konuşunca da dolandırıldığımızı anlayarak karakola gidip şikayette bulunduk" dedi.

"Tek umudumuz paramızın kurtarılması"

s-c7075fc136c8bc0328cc57bcc803499ea53913
Gözyaşları içerisinde tek çocukları 2 yaşındaki Miraç’ın doğuştan görme engelli olduğunu ve ameliyatı için gerekli 70 bin lirayı biriktirmeye çalıştıklarını anlatan Ağkurt. ’Görme ihtimali için 70 bin liraya ameliyat ettirecektir. Biz de bunun için para biriktirmeye çalışıyorduk. Evlendiğimizden bu yana yaptığımız tüm birikim gitti. Çocuğumuzun gözlerinin açılması, karanlık dünyasının aydınlanması için biriktiğimiz parayı dolandırıcılara kaptırınca umutlarımız söndü. Tek isteğimiz dolandırıcıların yakalanarak paramızın kurtarılması ve çocuğumuzun ameliyatı için umudumuzun sürmesi" diye konuştu.

"Umutlarımızı çaldılar"

s-6388467c0a94d4c84ea4b28eb3d11f1c1b08be
Tek birikimlerini dolandırıcılara kaptırdıklarını belirten Celil Ağkurt ise şöyle konuştu:"Eşimi polis olarak arayıp, beni gözaltına alacakları dolayısıyla korkutmuşlar ve dolandırmışlar. O sırada ben iş yerinde çalışıyordum. Öğle arasında eşimi gidip alacaktım. Defalarca eşimi aradım ama telefonu açmadı. Hastanelere gittim bakmak için. İki saat sonra eşim aradı beni ve durumu anlattı. Dolandırıldığımızı anlayınca karakola gittik. O parayla çocuğumuzun gözleri açılacaktı. Dolandırıcılar çocuğumun ve bizim umutlarımızı, yarınlarımızı çaldılar."Bu arada polis, Seda Nur Ağkurt’un para yatırdığı hesabın İstanbul’da olduğunu, ancak 28 bin liranın İzmir’den çekildiğini belirledi. Polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER