Güney Kıbrıs'ta Paskalya Kutlamaları Nedeniyle 1 Günde 250’den Fazla Yangın Çıktı

Güney Kıbrıs'ta Paskalya Bayramı kutlamaları nedeniyle yakılan ateşler sonucu ülkenin birçok bölgesinde yangınlar çıktı.

Güney Kıbrıs'ta Paskalya Kutlamaları Nedeniyle 1 Günde 250’den Fazla Yangın Çıktı

Güney Kıbrıs'ta Paskalya Bayramı kutlamaları nedeniyle yakılan ateşler sonucu ülkenin birçok bölgesinde yangınlar çıktı. Kutlamalar nedeni ile Güney Kıbrıs genelinde bir günde 250’den fazla yangın çıktığı bildirildi.

s-a83c79b66ba8d3402994fd802f007e3957b3fa
Güney Kıbrıs'ta Paskalya Bayramı kutlamaları nedeniyle bir çok noktada büyük ateşler yakıldı. Rum basınında yer alan haberlerde, birçok bölgeden patlama sesi gelmesi ve yangın çıkması sonucu Rum polisinin durumu kontrol altına almakta zorlandığı kaydedildi.

Halka “artık vazgeçin” çağrısı

s-49c73530dd7b470692a5ff3ba2aa5f1a1a2871
İtfaiye ekipleri, dün Lefkoşa dışında bulunan Pera Chorio Nisou bölgesinde meydana gelen büyük bir yangın da dahil olmak üzere yüzlerce yangına müdahale etti. Lefkoşa'da 133, Larnaka'da 45, Limasol'da 36, Baf'ta 26 ve Gazimağusa'da 12 olmak üzere toplam 261 yangın kontrol altına alındı.Kutlamalar sebebiyle gelişigüzel çatapat kullanılması ve büyük ateşler yakılması sonucunda yangınlara müdahale etmek zorunda kalan Rum İtfaiye teşkilatı, halka “artık vazgeçin” çağrısı yapmak zorunda kaldı.

Larnaka ve Limasol bölgelerinde durumun daha kötü

Larnaka ve Limasol bölgelerinde durumun daha kötüLarnaka ve Limasol bölgelerinde durumun daha kötü Ülkenin bir kaos ortamına dönüştüğü görüntülerin ardından Lefkoşa’nın Rum kesimi ile Larnaka ve Limasol bölgelerinde durumun daha kötü olduğu aktarıldı. Özellikle olayların yoğun yaşandığı Limasol bölgesinde bir polis devriyesi gençler tarafından atılan çatapat ve molotof kokteyli nedeniyle alevler arasında kaldı.Larnaka’da Faneromeni Kilisesi yanında yakılan büyük ateş tarlaya sıçrarken, halk arasında korku ve panik yaşandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER