Hadi Özışık'tan Peker'le İlgili İlk Açıklama: 'Mesafemi Koruyamadım, Soylu Benimle İrtibatı Kopardı'

Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptıkları iddia edilen Özışık kardeşlerden Hadi Özışık açıklama yaptı: Mesafemi koruyamadım.

Hadi Özışık'tan Peker'le İlgili İlk Açıklama: 'Mesafemi Koruyamadım, Soylu Benimle İrtibatı Kopardı'

Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptıkları iddia edilen Özışık kardeşlerden Hadi Özışık açıklama yaptı: Mesafemi koruyamadım. Geçiştirici cümleler kurdum.

s-e8bb966ef6ca6ae97f0c9a4040b507eca82817
Sedat Peker'le yaptığı görüntülü görüşmenin yayınlamasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine 'tezgah' kurmakla suçladığı Hadi Özışık YouTube kanalından açıklamada bulundu. Hadi Özışık videonun açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Merhaba Arkadaşlar, Ben bir gazeteci olarak Sedat Peker’le konuştum, samimi oldum, mesafemi korumadım. Bu konudaki eleştirilerin tamamını kabul ediyorum. Zira ben hata yaptım. Gazetecilik yapmanın dışında ister suç örgütü lideri olsun ister olmasın bir kişiyle mesleğime yakışmayan bir davranışın içinde oldum. Peki ben bu samimiyetin dışında ne yaptım? Özgür Özel’in iddia ettiği gibi, Süleyman Soylu ile Sedat Peker arasında mesaj götürüp getirdim mi? Süleyman Soylu’nun adını Sedat Peker’i arayıp, “Bakanımız dedi ki” tarzında bir cümle kurdum mu? Bu videoda size Süleyman Özışık’ın da dahil olduğu bütün gerçekleri sizinle paylaşmak istiyorum. Sedat Peker ne dedi, benimle ilgili gizlice kayıt altına alınan konuşmamda ne dedim? Özgür Özel’in Halk TV’de söyledikleri ne kadar doğru? Ben Peker’in bana gönderdiği son videoyu Soylu’ya izlettim mi? Tüm bu soruların cevabını bu videoda veriyorum." Hadi Özışık videoda yaptığı açıklamada kendisine ve kardeşi Süleyman Özışık'a sosyal medyada yapılan hakeretlerle ilgili yasal işlem başlatacaklarını söyledi ve yurt dışına kaçtıkları iddiasını yalanladı.

"Kendimle hesaplaşmak istiyorum" ifadesini kullanan Özışık mesleğine yakışmayacak bir davranışta bulunduğunu söyledi.

"Kendimle hesaplaşmak istiyorum" ifadesini kullanan Özışık mesleğine yakışmayacak bir davranışta bulunduğunu söyledi."Kendimle hesaplaşmak istiyorum" ifadesini kullanan Özışık mesleğine yakışmayacak bir davranışta bulunduğunu söyledi. Üzerine vazife olmayan bir konuda işgüzarlık yaptığını söyleyen Hadi Özışık, Sedat Peker'le görüşmesinden Süleyman Soylu'nun haberi olmadığını ve Soyluya düzenlenen 'itibar suikastının' kendisi üzerinden yapıldığını söyledi. Özışık Sedat Peker'le mesafesini koruyamadığını bu nedenle hatalı olduğunu belirtti. Sedat Peker ile röportaj yapmak için Süleyman Soylu'yu aradığını söyleyen Özışık, Soylu'nun kendisine, ''İşine bak'' yanıtı verdiğini söyleyerek, Soylu'nun Habertürk yayınındaki beyanlarını doğruladı. Ardından Peker'i tekrar arayarak röportaj yapamayacağını söylediğini söyleyen Özışık, ''Peker bana 'Ankara'daki dostun mu izin vermedi?' diye sordu. Ben de ona 'Bence seni seviyorlar' dedim, geçiştirici, sakinleştirici cümleler kurdum'' diye konuştu.

'Soylu benimle irtibatı kopardı...'

s-740879cfd1559ee6fb734cb3db9643485bfcdf
"Face Time'dan arayan bir kişi Reisim Sedat Peker sizinle görüşmek istiyor dedi. Aldım telefonu Hadi abi nasılsın diye başladı. Bana birilerinin İçişleri Bakanı'nı üzerine çekmek istediğini söylüyor. Bu ne anlama geliyor? Sedat Peker durup dururken bu açıklamasından sonra beni niye aradı sizce? O kadar net ki anlayacağınız benim üzerimden Soylu'ya mesaj göndermek istiyor. Ben bu konuda herhangi bir yorum yapmadım. Kendi yaşadıklarını anlattı ben de dinlemekle yetindim.O konuşurken benim gazetecilik iştahım kabardı. Ya dedim acaba Sedat Peker ile bir röportaj yapsam... Kendisine bu talebi ilettim 'emrin olur' dedi. Kendisine geri döneceğimi söyledim görüşme bitti. Bu görüşme olduğunda hakkında bir dosya olup olmadığını biz bilmiyoruz. Aynı gün içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu aradım ve Sedat Peker ile röportaj yapmak istediğimi söyledim. Soylu ne dedi bana, Habertürk'te söylediği gibi ne bir eksik ne fazla: işine bak dedi telefonu kapattı. Soylu ile benim aramda geçen bir çok görüşmede Sedat Peker ismi bir daha hiçbir zaman geçmedi.Şayet ben bir daha Sedat Peker ismini geçirmiş olsaydım, Soylu o an benimle olan dostluğunu bitirirdi. Huyunu suyunu biliyorum, bildiğim için bir daha Sedat Peker'in P harfini bile geçirmedim. Ben bayram günü aradığımda 'O adamla irtibat halinde olduğunu bilmiyordum' diyerek benimle irtibatını kopardı Süleyman Soylu." Resmi Gazete'de Yayımlandı: Hangi Borçlar Yapılandırmaya Tabi Olacak? - Rum Mimarisini Anımsattığı Gerekçesiyle Yıkılan Çan Kulesi'nin Yerine Yapılan Fındıklı Saat Kulesi ve Tepkiler - Gözaltındaki Arkadaşını Görmek İsteyen Yıldırım, Karakolda Hayatını Kaybetmişti: '11 Polis Vura Vura Öldürdü'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER