Hakimin Mesajına WhatsApp'tan 'Beni Uyaracaksanız Mesai Saatlerinde Uyarın' Yanıtı Veren Katip Sürüldü

İzmir Adliyesi'nde görevli bir zabıt katibi kendisini tatil gününde WhatsApp üzerinden uyaran hakime, "Çocuğumu covid testine getirdim, tatil günümde bari rahat bırakın" yanıtını verdi.

Hakimin Mesajına WhatsApp'tan 'Beni Uyaracaksanız Mesai Saatlerinde Uyarın' Yanıtı Veren Katip Sürüldü

İzmir Adliyesi'nde görevli bir zabıt katibi kendisini tatil gününde WhatsApp üzerinden uyaran hakime, "Çocuğumu covid testine getirdim, tatil günümde bari rahat bırakın" yanıtını verdi. Yanıtı gören hakim, katip hakkında tutanak tutup komisyona gönderdi. Zabıt katibi 6 aylığına harcırahsız ve yolluksuz şekilde Karaburun Adliyesi'ne sürüldü. Olay sosyal medyada da tartışma yarattı.

'Benimle bu üslupla konuşmayın, amiriniz olarak sizi uyarıyorum' demiş

s-1ac28c477f13c6aa4f34edb9f1084cc711dc89
İzmir Adliyesi'nde yaşanan olay sosyal medyada büyük tartışma yarattı. 25 Nisan günü yaşanan olayda, adliyede görevli hakim, gerekçeli kararlarda yapılan usul eksikliği nedeniyle WhatsApp'tan gönderdiği mesajla zabıt katibini uyardı.Zabıt katibi kendisini tatil gününde uyaran hakime, "Çocuğumu covid testine getirdim, siz tatilde bile beni tekit ediyorsunuz. Neden bunu yapıyorsunuz anlamıyorum" yanıtını verdi. Yanıttan hoşlanmayan hakim ise zabıt katibine "Çocuğunuzun hasta olduğunu bilemem, sizi tekit etmiyorum, yaptığımız hataları tekrar yapmayalım diye yazıyorum. Benimle bu üslupla konuşmayın, amiriniz olarak sizi uyarıyorum" dedi.

'Uyaracaksanız mesai saatlerinde uyarın' deyince, 6 aylığına harcırah ve yolluksuz sürüldü

s-3273425ee1456131f640f8cb181ef8b3c27553
Tartışmanın devamında zabıt katibinin hakimin uyarısına "O zaman şöyle yapalım hakime hanım, beni uyaracaksınız mesai saatlerinde uyarın olur mu?" cevabını vermesi ise iplerin kopmasına neden oldu.Kendisine saygısızlık yapıldığını savunan katip hakkında tutanak tutan ve Komisyon Başkanlığı'na gönderen hakimin hamlesiyle, katibin 6 aylığına "harcırahsız ve yolluksuz" şekilde Karaburun Adliyesi'nde görevlendirilmesine karar verildi. Vergi ve Sigorta Primi Borçları Yeniden Yapılandırılacak: 18 Ay Taksit İmkanı - Gelin Kalp Krizi Geçirince Cesedi Odaya Konuldu; Damat Baldızıyla Evlendi - Nagehan Alçı ile Rasim Ozan Kütahyalı Boşandı İddiası
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER