Hamile Kediye Vuran Kadın: 'Sonuçta Bir Hayvana Vurdum, Suç Olduğunu Bilmiyordum'

Ankara'da spor salonu çalışanlarının beslediği hamile kediye iş yerinin önünde geçerken vuran ve çanta fırlatan S.B.

Hamile Kediye Vuran Kadın: 'Sonuçta Bir Hayvana Vurdum, Suç Olduğunu Bilmiyordum'

Ankara'da spor salonu çalışanlarının beslediği hamile kediye iş yerinin önünde geçerken vuran ve çanta fırlatan S.B. isimli kadına bin 33 TL para cezası uygulandı. S.B. ifadesinde "Sonuçta bir insana vurmadım, hayvana vurdum. Bunun suç olduğunu bilmiyordum" dedi.

s-c6e42eb812a14698a03e5273d8540edf9d066a
Geçen Salı günü Keçiören ilçesindeki spor salonunun önünden geçen kadın, iş yerinin önünde sandığın üzerinde oturan kediye tokat atıp, çantasını fırlattı.Kadın, daha sonra yoluna devam ederken, çevredekilerin uyarısıyla durumu fark eden spor salonu çalışanları, güvenlik kamerası görüntülerini izledi. Kadının kediye uyguladığı şiddeti görünce şaşkına dönen çalışanlar, görüntüleri sosyal medyada paylaşırken, polise de şikayette bulundu.

Kadının kediye vurmasının kamera görüntüsü

Kadının kediye vurmasının kamera görüntüsü Kadının kediye vurmasının kamera görüntüsü 6055c8e348e2efe42203a4c6.jpg

"İnsana vurmadım, hayvana vurdum"

s-c2bc09510e8e2b2189d344bcd48c99ae5cffd8
Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şubesi ekipleri, kadının bulunması için çalışma başlattı. Görüntülerin incelenmesi sonucu kadının S.B. olduğu belirlendi. S.B., olay yerine yakın bir noktada polis ekiplerince gözaltına alındı. S.B. emniyetteki ifadesinde, "Kedi yaklaşık 4 gündür beni takip ediyordu. Ben de olay günü tekrar görünce sinirlendim ve ona vurdum. Sonuçta bir insana vurmadım, hayvana vurdum. Bunun suç olduğunu bilmiyordum. Pişmanım, sahibinden özür dilerim" dedi.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında 'mala zarar verme' suçundan adli işlem başlatılan kadın, 1033 lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

"Özrünü kesinlikle kabul etmiyoruz"

s-eb2a306b51d0f1b26b6832b9f73255ce5e77bb
S.B'nin emniyetteki ifadesini duyunca şok olan iş yeri sahibi Görkem Akyüz, "Kadını yakalayan polis ekiplerine çok teşekkür ederim, sağ olsunlar anında bize haber verdiler. Kadının yakalandığını duyunca mutlu olduk. Kadının emniyette verdiği ifadeyi duyunca şok oldum. Akli dengesinin yerinde olmadığını gösteriyor bu ifadeler. Böyle bir ifade olamaz. Kamera kayıtları da var, kedi yaklaşık 6 aydır burada. Karnesi dahil her şeyi var. Biz kedinin tüm aşılarını falan yaptırdık. Böyle bir ifadeyi kabul etmiyoruz. Onun bize karşı olan özrünü de kesinlikle kabul etmiyoruz. Yakalandığının sevincini yaşarken para cezasıyla kurtulmasının üzüntüsünü de yaşıyoruz" ifadelerini kullandı. Görevden Alındığı İçin Teşekkür Eden Naci Ağbal Sosyal Medyanın Gündeminde - Yeni Merkez Bankası Başkanı ile Berat Albayrak'ın Ortak Noktası Ne? - Gözlerden Kaçmasın! Kanal İstanbul'a Devlet Garantisi Verildi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER