Hamileyken Koronavirüse Yakalanan Anne Kızını Sadece 1 Gün Kucağına Alabildi

Fitness eğitmeni olan Gizem Misoğlu, hamileyken koronavirüse yakalandı.

Hamileyken Koronavirüse Yakalanan Anne Kızını Sadece 1 Gün Kucağına Alabildi

Fitness eğitmeni olan Gizem Misoğlu, hamileyken koronavirüse yakalandı. Hastalığı ilaçsız atlattı. Hastalık sonrası yaşadığı halsizlik ve çarpıntı için "psikolojik" denildi ancak Misoğlu, kalp krizinden hayatını kaybetti. Genç kadının kızı Piraye'yi sadece bir gün kucağına alması için sevenlerini yasa boğdu. Eşi Emre Küçükbaycan "İnsan bir günde ölür mü ya" derken anne Melahat Misoğlu ise "Ben şimdi kime yanayım. Kaybettiğim kızıma mı, annesiz kalan bebeğine mi” diyerek gözyaşı döktü.

s-e104fea0d76a8ded82d32c179efa0b1ddd7cd2
Hürriyet gazetesinden Fatma Aksu'nun haberine göre, Gizem evlendikten bir ay sonra hamile kaldı. Bebeğin kız olacağını öğrenen Gizem henüz karnındayken Piraye adını verdi. Ancak 2021'in ilk ayında, Hem 3 aylık hamile Gizem hem de eşi koronavirüse yakalandı. Gizem hamileliği nedeniyle koronavirüsü hiç ilaç almadan atlatmak zorunda kaldı. Hastalık görünürde geçti ancak Gizem'de halsizlik ve kalp çarpıntılarını miras olarak bıraktı.

9 Haziran'da, doğuma iki ay varken bebeğin kalp atışlarının zayıfladığı tespit edildi.

s-1931b4c76f0139b3dd99bd1617f2829ab0dd87
Apar topar hastaneye yatırılan Gizem sezaryenle Piraye'yi dünyaya getirdi. Prematüre doğan Piraye kuvöze konuldu. Bu sırada Gizem'in de şikâyetleri artmıştı. Her gittiği doktordan 'Psikolojiktir' denilerek geri döndürüldü. Sırtında, bacağında, kolunda ağrılar oluyor, nefes alamadığını söylüyordu. Piraye 3 hafta sonra eve geldiğinde, Gizem kızını emziremedi.Gizem'in annesi Melahat Misoğlu'na, "Ben öleceğim. Eğer bana bir şey olursa bebeğime sen bak olur mu?" dedi. Annesi de onun bu durumunu psikolojisinin bozuk olmasına bağladı. Eşi de aynı durumdaydı. Hepsi o kadar doktor kontrolünden sonra Gizem'in yaşadıklarının tamamen psikolojik olduğuna inanmışlardı.

Yolda kalbi durdu

s-c882bc0a1ca0005ce3089c3dcd7495cb3cf311
Gizem 6 Temmuz'da hem psikiyatri hem de göğüs hastalıkları polikliniğinden randevu aldı. Doktora gideceği saati beklerken nefesi sıkıştı, eve ambulans çağırdı. Ambulansa yürüyerek binen Gizem'in yoldayken kalbi durdu. Ambulanstaki ekip Gizem'i hastaneye götürdü. Doktorlar yaklaşık 3 saat boyunca müdahale etse de 31 yaşındaki Gizem hayatını kaybetti. Eşi ve annesi aldıkları haberle şok geçirdi. Gizem'in kalp damarlarını tıkayan pıhtı nedeniyle kalp krizinden öldüğü anlaşıldı. Gizem'in sadece birkaç gün kucağına alabildiği Piraye'den ayrılması sevenlerini yasa boğdu.

'İnsan bir günde ölür mü ya'

s-c2e27e4aabcd092beb3c14ea7050cde188f959
Gizem'in eşi Emre Küçükbaycan, yaşadığı şoku ve acısını "İnsan bir günde ölür mü ya" sözleriyle dile getirirken, annesi Melahat Misoğlu da, "Ben şimdi kime yanayım. Kaybettiğim kızıma mı, annesiz kalan bebeğine mi" diye gözyaşı döktü.Dahiliye Uzmanı Dr. Murat Akbaş, Gizem'in ölüm nedenini şöyle değerlendirdi:
"Hastanın ölüm şekli, tipik COVID-19 sonrası organ tutulmasını gösteriyor. COVID-19 viral bir enfeksiyondur. Hastalık sonrası kalp kaslarına, damar iç yüzeyine ve nörolojik sistem tutulumuna neden olması da bu enfeksiyonda görülebilecek komplikasyonlardır. Akciğerde kalıcı hasarlar verebilir. Hastanın herhangi bir şikâyetinin psikolojik olarak tariflenmesi, birçok hastalığın teşhisine de engel olan kesinlikle yanlış bir tariftir. Ancak organik bütün nedenler ekarte edildikten sonra, psikiyatri uzmanının koyması gereken bir teşhistir."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER