kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Instagram'ın Açığını Bulduklarını Söyleyen Liseliler Ödülü Beğenmedi: '50 Dolar Teklif Ettiler 10 Bin İstedik'

Lise öğrencileri Arda Kılıç ve Mert Ergün, Instagram’ın iki adet "güvenlik açığını" bulduklarını öne sürerek durumu Instagram’a bildirdi.

Instagram'ın Açığını Bulduklarını Söyleyen Liseliler Ödülü Beğenmedi: '50 Dolar Teklif Ettiler 10 Bin İstedik'

Lise öğrencileri Arda Kılıç ve Mert Ergün, Instagram’ın iki adet "güvenlik açığını" bulduklarını öne sürerek durumu Instagram’a bildirdi. Buldukları "açıklara" 50 dolar ödül teklif edildiğini belirten gençler, ödülü komik buldukları için 10 bin dolar istediklerini ancak tekliflerine henüz bir yanıt alamadıklarını söylediler. s-d7828c479dad6c29446feb6821c76bbc671e39
Instagram’ın ayarlar bölümünden yapılan bir işlemle şikayet etme butonunun işlevini yitirdiğini fark eden Arda Kılıç, konuyu arkadaşı Mert Ergün’e anlatmış ve daha sonrasında Ergün, bu işlemin tam tersini yaparak farklı bir "açık" daha bulmuştu. Ergün’ün bulduğu "açık" sayesinde başkaları profilini görüntüleyemiyor; ancak kendisi yorum yapma, gönderi beğenme ve profillerde gezinme gibi özellikleri kullanabiliyordu.

50 doları komik bulup 10 bin istediler

s-e3b47d5a42cb3b321d0084371e216252fe075c
Bu kez daha büyük bir ödül almayı bekleyen gençler, Instagram’dan gelen maille bir kez daha hüsrana uğradı. Instagram, yolladığı mailde gençlere teşekkür ederek, “Güvenlik açığını daha detaylı olarak teknik ekibimize ilettiğiniz takdirde 50 dolar ile ödüllendirileceksiniz” yanıtını verdi.

"Herhangi bir yanıt vermediler"

s-786e7eed4184bb5c1910e87e9ef1b535d979c4
Ödülü görünce hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten gençler, 
Instagram ekibi, gelen mailin ardından bizi aradı ve bir görüşme yaptık. Bu açıklar için bize 50 dolar teklif ettiler. Biz bu komik teklifi reddetsek de bulduğumuz açıkları onlara söyledik. Bulduğumuz iki açığı da detaylı bir şekilde anlattık ve yakın zamanda gelecek olan yeni bir güncellemeyle bu açıkları kapatacaklarını söylediler. Açığı anlattıktan sonra bize sunulan teklif yerine 10 bin dolar teklif sunduk ancak bize herhangi bir yanıt vermediler. Bundan sonra da yazılım ve sosyal medya ile alakalı yaptığımız çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bize gelen teklifleri de titizlikle değerlendirmeye çalışacağız” dediler.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Atatürk'e Hakaret Eden Çocuk Gözaltına Alındı - CNN Türk'te Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek Olduğu Düşünülerek Başka Birinin Tweet'leri Okundu - Kasım Ayında Hangi Haberlere Erişim Engeli Getirildi?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER